"Лікують пацієнта спільно з психологом". Як сімейні лікарі на Буковині надають психологічну підтримку

"Лікують пацієнта спільно з психологом". Як сімейні лікарі на Буковині надають психологічну підтримку

"Лікують пацієнта спільно з психологом". Як сімейні лікарі на Буковині надають психологічну підтримку
. Суспільне Чернівці

Від початку року 14 поліклінік та амбулаторій Чернівецької області уклали договір з НСЗУ щодо надання психологічної підтримки. Відтак сімейні лікарі та терапевти можуть консультувати дорослих та дітей, за потреби – скеровувати їх на прийом до психологів, психіатрів чи психотерапевтів.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Наталія Свестун.

За її словами, щоб укласти договір й надавати психологічну підтримку, майже 700 медиків пройшли навчання. Відтепер вони можуть консультувати пацієнтів.

"Ми зрозуміли, що від початку війни багато буковинців та переселенців потребували вчасної та правильної медичної допомоги. Вона має починатися не з психіатричної лікарні, а з первинної ланки меддопомоги у громадах. Сімейний лікар під час огляду пацієнта розуміє, чи потребує він психіатричної допомоги у спеціалізованому закладі чи йому достатньо соціально-психологічної підтримки й спілкування", – каже Свестун.

Як сімейні лікарі та терапевти надають психологічну допомогу?

У міській поліклініці №1 надавати психологічну підтримку навчилися майже 40 медиків, розповіла Суспільному директорка закладу Марія Мельничук. Також додали в штат психіатра.

Щоб отримати таку допомогу, людина має звернутися до сімейного лікаря чи терапевта. Фахівець вислуховує скарги пацієнта й може скерувати його до психолога чи психіатра.

"Ми щодня приймаємо пацієнтів, які скаржаться на поганий сон, втрату апетиту та інтересу до життя. Одного стандартного симптому немає. Звертаються й підлітки, й старші люди", – каже терапевтка Світлана Палій.

За словами лікарки, вона може скерувати пацієнта до вузькопрофільного фахівця, відкорегувати дозування медикаментів, а також призначає повторні огляди для контролю за лікуванням пацієнта.

За направленням сімейних лікарів пацієнти можуть отримати допомогу психіатра чи психолога. Лікарка-психіатр поліклініки Ірина Герасим'юк каже, тема психологічних розладів часто табуйована, водночас через війну кількість звернень збільшується.

"За статистикою кількість психологічних розладів збільшилася, тому маємо допомагати й розвивати такий напрямок допомоги в громадах. Раніше до нас зверталися з гострими реакціями на стрес, різними депресивними та тривожними станами, а також щодо втрати працездатності. Це не варто замовчувати, адже є фахівці, які можуть допомогти", – розповідає лікарка.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок