У Хотині Чернівецької області на центральній площі замість радянської зірки встановили тризуб — її здали на металолом. Також демонтували радянські серп і молот, а фрагменти пам'ятника, де була комуністична символіка, пофарбували у синьо-жовті кольори. Водночас поки залишили пам'ятник радянському солдату — його планують демонтувати під час капітальної реконструкції площі.
Про це у коментарі Суспільному розповів міський голова Хотина Андрій Дранчук.
Що буде на площі замість радянської символіки?
"Ми демонтували символіку, яку можна було демонтувати оперативно. Пам'ятник солдату демонтуємо, коли капітально реконструюватимемо площу. Плануємо дослухатися до архітекторів та розробимо комплексний план реконструкції", – каже Дранчук.
За його словами, на центральній площі міста планують облаштувати меморіал українським захисникам.

Що про демонтаж пам'яток кажуть жителі Хотина?
На думку хотинчанки Людмили, цю символіку потрібно було демонтувати раніше.
"У Хотин приїхало багато переселенців з різних міст України. Ми особливо задоволені тим, що відбулися такі зміни. Звичайно, треба було зробити це раніше, бо люди вже поїхали. Багато повернулися в Харків, Київ", – каже Людмила.
Священник Дмитро каже, демонтаж символіки з площі – на часі.
"Треба пам'ятати не тільки тих, хто тоді віддав своє життя за волю й незалежність нашої держави, а й за тих, хто зробив це наш час – новітніх наших героїв", – каже Дмитро.

На Буковині понад сто пам'яток підлягають демонтажу
У коментарі Суспільному голова ГО "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков каже, оскільки Чернівецька область є найменшою в країні, то радянських пам'яток тут не так багато – орієнтовно до ста об'єктів.
"Залишилися переважно якісь радянські елементи – ордени чи написи, а також символіка Другої світової війни, які підпадають під дію закону про декомунізацію. За умов наявності політичної волі, їх дуже швидко можна демонтувати. Пам'яток радянським солдатам в Чернівецькій області демонтували дуже мало, хіба що в Чернівцях і кількох пунктах поблизу обласного центру. На Буковині цей процес, на жаль, не дуже розповсюджений, хоча треба було бути активними", – каже голова організації.
Що відомо про радянські пам'ятки у Хотині:
- Раніше громадська організація “Деколонізація України” звернулася в Хотинську громаду з проханням демонтувати комуністичну символіку, повідомляв Суспільному голова організації Вадим Поздняков. За його словами, серед усіх громад області в Хотині зберігається найбільша кількість символіки в одному місці.
- Закон про декомунізацію передбачає кримінальну відповідальність за збереження комуністичної символіки. Втім Поздняков каже, що в Україні за час дії закону голів громад не притягували до відповідальності.
Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини
Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].