Громадська організація просить громаду на Буковині демонтувати комуністичну площу в місті

Громадська організація просить громаду на Буковині демонтувати комуністичну площу в місті

Громадська організація просить громаду на Буковині демонтувати комуністичну площу в місті
. Так виглядає центральна площа у Хотині. Фото: Суспільне Чернівці

Громадська організація “Деколонізація України” звернулася в Хотинську громаду з проханням демонтувати комуністичну символіку. На центральній площі міста зберігається пам'ятник радянському солдату, радянські лозунги та символіка у вигляді серпа та молота.

Про це у коментарі Суспільному розповів голова організації Вадим Поздняков.

За його словами, серед усіх громад області в Хотині зберігається найбільша кількість символіки в одному місці.

“На Буковині залишається ще доволі багато пам’яток радянському минулому, але такого зібрання в одному місці, як в Хотині, немає ніде. Ми звернулися з проханням демонтувати символіку, однак відповіді не отримали, тому плануємо поїхати туди”, каже Вадим Поздняков.

У коментарі Суспільному голова громади Андрій Дранчук сказав, що на реконструкція площі не на часі, оскільки гроші з бюджету витрачають на допомогу армії. Однак в громаді декомунізували деякі вулиці та знесли пам'ятник комуністичному ідеологу Карлу Марксу.

На місці радянської площі плануємо відкрити сучасний сквер в пам'ять про наших воїнів, які беруть участь у війні проти Росії. Однак зараз воєнний час і ніяких капітальних ремонтів не проводимо, усі гроші витрачаємо на фронт”, — каже Андрій Дранчук.

Закон про декомунізацію передбачає кримінальну відповідальність за збереження комуністичної символіки. Втім Поздняков каже, що в Україні за час дії закону голів громад не притягували до відповідальності.

Читайте також

Замість Лермонтова – Шевченко. На Буковині за рік перейменували понад 400 вулиць

"Пушкін і Толстой стали подразниками". Як у Чернівцях перейменовують вулиці — інтерв'ю з історикинею

На початок