Зеленський заявив, що в Україні закривались підприємства через курс гривні

Зеленський заявив, що в Україні закривались підприємства через курс гривні

Зеленський заявив, що в Україні закривались підприємства через курс гривні
.

Президент Володимир Зеленський назвав зміцнення гривні причиною закриття підприємств в Україні.

Про це він сказав 8 липня на зустрічі з бізнесменами Чернівецької області.

За його словами, підприємства недоотримали мільйони та закрилися через курс, тому "всі підприємці прекрасно розуміють ситуацію навколо голови Національного банку України".

"Так, ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але, як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите, яка в нас", — сказав він.

Ще раніше під час візиту до школи в селі Рідківці Зеленський сказав, що в Україні "не будуть друкувати гроші, бо ми цим не займаємось".

Читайте також

  • Зеленський прокоментував, чому до "Великого будівництва" внесли напівготові об’єкти.
  • Зеленський пообіцяв добудувати міст на Буковині, на який ще не обрали підрядника.

Що відомо

  • 1 липня голова Нацбанку Яків Смолій повідомив, що написав заяву про відставку з посади. За його словами, на Нацбанк тривалий час здійснюється політичний тиск.
  • Трохи згодом на сайті регулятора було оприлюднено заяву членів правління НБУ. Вони зазначили, що поважають рішення Смолія щодо відставки та "розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску".
  • Пізно ввечері 1 липня з'явилася заява і від Офісу президента. В офіційному Telegram-каналі ОПУ написали, що правління НБУ "буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності" і закликали вести дискусію щодо НБУ без політичного забарвлення.
  • Посли країн "Великої сімки" відреагували на заяву Смолія про відставку, заявивши, що підрив цієї інституції може поставити під загрозу надійність реформ в Україні і їхню підтримку.
  • Євросоюз назвав заяву про звільнення Якова Смолія з посади голови Нацбанку через політичний тиск "тривожним сигналом", а у Міжнародному валютному фонді очікують, що його наступник також забезпечить незалежність НБУ. 
  • 3 липня Верховна рада на позачерговому засіданні відправила у відставку голову Національного банку Якова Смолія.
  • Команда Національного банку України звернулася до вищих органів влади та міжнародних організацій із заявою про інформаційні атаки на Нацбанк, цькування та шантаж, із проханням відреагувати на тиск і припинити його.
На початок