У Чернівцях тролейбусне управління понад пів року не отримує з бюджету допомогу на господарську роботу

У Чернівцях тролейбусне управління понад пів року не отримує з бюджету допомогу на господарську роботу

У Чернівцях тролейбусне управління понад пів року не отримує з бюджету допомогу на господарську роботу
. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Чернівецьке тролейбусне управління не потребує дотацій з міського бюджету на господарські витрати. Зокрема, йдеться про оплату зарплати, закупівлю пального для транспорту, витрати на електроенергію.

Про це під час пресконференції повідомив заступник міського голови Ігор Крохмаль.

За словами Крохмаля, раніше управління, як і інші комунальні підприємства, дотували з бюджету міста за програмою фінансової підтримки комунальних підприємств міста.

Проте, після того, як в тролейбусному управлінні обрахували ціну на проїзд за економічно-обгрунтованим тарифом, підприємство не може претендувати на цю програму. Відтак понад пів року не дотується з бюджету міста.

Наразі підприємство справляється, з міського бюджету фінансується лише, до прикладу, ремонт даху чи цехів, бо це в тарифі на перевезення не закладено. Водночас все, що стосується господарської діяльності, власне ті види робіт, які є складовими тарифу, покриваються з доходів підприємства”, — каже Ігор Крохмаль.

Крохмаль каже, такі зміни стимулюють підприємство самостійно заробляти гроші на свою діяльність. Тому в управлінні зокрема впроваджують електронний обіг пасажирів, аби прораховувати економічний розвиток підприємства.

Що відомо

  • З 1 червня у тролейбусах Чернівців не можна буде оплатити проїзд готівкою. Також водії не видаватимуть паперовий квиток. Оплатити проїзд можна буде банківською або транспортною картками. Також можна придбати разовий проїзний.
  • У жовтні 2022 року Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.
  • У лютому почали продавали загальні картки, які вартують 200 гривень та поповнені на 17 поїздок. Перелік точок продажу карток оприлюднили на сторінці ЧТУ.
  • Повністю перейти на е-квиток у Чернівцях планували в лютому, згодом перехід відтермінували до 1 березня. На пресконференції 5 квітня міський голова Роман Клічук повідомив, що електронний квиток не запровадили вчасно через затримку в постачанні карток.

Читати також

У тролейбусах Чернівців з червня планують перейти на безготівкову оплату

У Чернівцях почали продавати транспортні картки: скільки коштують та де купити

Транспортні картки у Чернівцях: як формували ціну та скільки отримують точки продажу

Як пільговикам з інших громад отримати транспортну картку Чернівців для безоплатного проїзду: пояснення

На початок