У Чернівцях для УПЦ МП припинили оренду будівлі церкви на території Центральної лікарні

У Чернівцях для УПЦ МП припинили оренду будівлі церкви на території Центральної лікарні

У Чернівцях для УПЦ МП припинили оренду будівлі церкви на території Центральної лікарні
. Будівля на території Центральної лікарні, яку орендує релігійна організація. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях релігійну організацію УПЦ МП позбавили приміщення церкви на території Центральної лікарні. Релігійна громада орендувала будівлю вісім років. Рішення про припинення оренди підтримали 28 депутатів. Проти не голосував ніхто.

Про це передає кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Приміщення церкви розташоване на території корпусу Центральної міської лікарні на вулиці Головній, 100 та є комунальною власністю громади міста Чернівці. Будівлю орендує організація "Релігійна громада парафія на честь святого великомученика Пантелеймона Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ", про це йдеться у відповіді міськради на запит Скріншот відповіді на запитСкріншот відповіді на запитСуспільного.

Згідно з документами, приміщення вважається культовою спорудою — капличкою. На Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ будівлю називають храмом, там проводять літургії.

Читайте також: Заборона УПЦ користуватися ділянками, об'єднання поліклінік, ліквідація кінотеатру. Текстовий стрім з сесії в Чернівцях

На сесії припинили дію договору оренди, який уклали в серпні 2021 року. Він укладений між управлінням комунальної власності та релігійною організацією до 31 липня 2022 року. Водночас відповідно до постанови КМУпункту 5 постанови КМУ від 27.02.2022р. №634 договір вважається продовженим на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану.

Оренда церкви для релігійної організації була платною. Коли договір укладали, місяць оренди вартував понад 2 800 гривень.

Оренду припинили, бо за висновком релігієзнавчої експертизи Статут про управління Української Православної Церкви має церковно-канонічний зв`язок з Московським патріархатом.

У Чернівцях для УПЦ МП можуть припинити оренду будівлі церкви на території Центральної лікарні. Що відомо
Скріншот проєкту рішення

У канцелярії Чернівецько-Буковинської єпархії коментувати рішення депутатів відмовилися. Водночас на сторінці у Facebook раніше оприлюднили допис з проханням підписати петицію, в якій пропонується не розривати договори з УПЦ МП. Петиція набрала потрібну кількість голосів.

Читайте також: Заборона користування землею для УПЦ МП в Чернівцях: чи це можливо і що змінить

Раніше міський департамент урбаністики та архітектури подав проєкт, аби позбавити УПЦ МП права користування понад 20 земельними ділянками у громаді. Його підтримали 28 депутатів. Суспільне розповідало, чи має міськрада повноваження позбавляти релігійні організації права користування:

Що відомо

  • У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки "Московський патріархат". Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік. Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.
  • Експертна група, яка проводила релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом (Російською Православною Церквою), дійшла висновків, що прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ від 27.05.2022 та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою, йдеться на сайті Держетнополітики.
  • Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним. УПЦ відносно РПЦ має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою.

Автор відео: Денис Білоус

Читати також

УПЦ МП позбавили права користування землями у Чернівецькій громаді: що це змінить

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок