У Чернівцях закуплять 70 тисяч транспортних карток для оплати проїзду за понад мільйон гривень

У Чернівцях закуплять 70 тисяч транспортних карток для оплати проїзду за понад мільйон гривень

У Чернівцях закуплять 70 тисяч транспортних карток для оплати проїзду за понад мільйон гривень
. Фото ілюстративне. Суспільне Чернівці

Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 70 тисяч транспортних карток за понад мільйон гривень. Це картки для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.

Про це Суспільному повідомив керівник тролейбусного управління Петро Лисак.

Згідно з договором, який опублікований на сайті Prozorro, управління купило 30 тисяч неперсоналізованих карток, 30 тисяч карток для пільговиків та ще 10 тисяч – для учнів. Впродовж року їх постачатимуть управлінню.

За словами Лисака, на отримання транспортної картки подалася 31 тисяча пенсіонерів та учасників бойових дій. 16 тисяч з них отримали картку – це 50% пільговиків від тих, хто подав заявки. Також картку безплатно отримають школярі, які раніше загубили її, а також ті, які розпочнуть навчання з 1 вересня.

"Отримали багато заявок про те, що діти гублять картки. Ми старі блокуємо та видаємо нові. Також з 1 вересня багато нових учнів розпочнуть навчання, ми розрахували карти й на це", – каже Лисак.

Неперсоналізовані картки придбали майже 5 тисяч людей. Керівник ЧТУ каже, загалом мають 24 тисячі готових карток й ще 8 тисяч готують до друку.

Це магнітні картки, якими можна валідувати проїзд. Раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів, що це дасть змогу краще облікувати пільговиків.

"Ми відшкодовуємо тролейбусному управлінню усі витрати, пов'язані з перевезенням пільговиків. Зараз діє коефіцієнт — веземо одного пільговика й одного платного пасажира. Але чи справді це так? – важко сказати, бо кожен рейс індивідуальний. Ця система дозволить контролювати кошти з бюджету й відшкодувати лиш за валідацію", – розповідає Крохмаль.

Читайте також: У Чернівцях транспортні картки отримали 40% пільговиків: скільки ще потрібно для запуску е-квитка

Як отримати пільгову картку?

Щоб отримати карту, потрібно зареєструвати електронну заяву на сайті тролейбусного управління або звернутися до ЦНАПу.

Транспортні картки видають почергово, зараз отримати їх можуть лише жителі Чернівецької громади. Коли картка буде готова, людині зателефонують й повідомлять, де вона може її забрати.

Зробити це потрібно впродовж трьох днів після дзвінка, повідомили в тролейбусному управлінні. Для цього людина має мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та пенсійне посвідчення.

На пільговій картці є фото та персональні дані людини, яка має пільгу на проїзд, тому інша людина не може скористатися карткою.

Що відомо

  • У жовтні 2022 року Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.
  • У лютому почали продавали загальні картки, які вартують 200 гривень та поповнені на 17 поїздок. Перелік точок продажу карток оприлюднили на сторінці ЧТУ.
  • Повністю перейти на е-квиток у Чернівцях планували в лютому, згодом перехід відтермінували до 1 березня. На пресконференції 5 квітня міський голова Роман Клічук повідомив, що електронний квиток не запровадили вчасно через затримку в постачанні карток.
  • Коли картки отримає 80-90% пільговиків, тоді зможуть ухвалювати рішення про перехід на електронний квиток у громадському транспорті міста, повідомив Клічук.

Читати також

У Чернівцях транспортні картки отримали 40% пільговиків: скільки ще потрібно для запуску е-квитка

У Чернівцях почали продавати транспортні картки: скільки коштують та де купити

Транспортні картки у Чернівцях: як формували ціну та скільки отримують точки продажу

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок