"Термін експлуатації вийшов шість років тому". Як у Чернівцях відремонтувати ліфт за 20% вартості

"Термін експлуатації вийшов шість років тому". Як у Чернівцях відремонтувати ліфт за 20% вартості

"Термін експлуатації вийшов шість років тому". Як у Чернівцях відремонтувати ліфт за 20% вартості
. Ліфт у будинку на провулку Ентузіастів, 12. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях термін експлуатації ліфта у будинку на провулку Ентузіастів, 12 завершився шість років тому — він ламається кілька разів на тиждень. Мешканці будинку планують податися на програму співфінансування. Тоді зможуть оплатити 20% вартості заміни, інші 80% нададуть з міського бюджету.

Про це у коментарі Суспільному розповіла голова ОСББ "Будівельник" Людмила Думітращук.

За її словами, проводили експертизу, щоб з'ясувати, чи ліфтом можна надалі користуватись. Під час перевірки виявили, що у ліфті несправна лебідка.

"В будинку проживають лише пенсіонери. Ми за свої гроші відремонтували два ліфти у сусідніх під'їздах, а тут — його потрібно замінювати за новий, йому 31 рік, він вже не спроможний", — каже Людмила.

Пенсіонер Олександр Урсакій, який мешкає у цьому будинку, розповів Суспільному, що здебільшого ходить пішки на восьмий поверх, бо боїться, що застрягне у ліфті.

"Буває так, що ми заходимо, а ліфт "скаче" вверх або вниз. І я не знаю, чи доїдемо ми донизу або доверху, чи не доїдемо", — каже чоловік.

Відтак мешканці планують звернутися до департаменту інфраструктури та благоустрою міськради, аби податися на програму співфінансування. Торік за цієї програмою відремонтували два ліфти на вулиці Руській, 273. Голова ЖБК Олександр Калиновський розповів Суспільному, що у будинку встановили нові ліфти восени за понад 490 тисяч гривень кожен. Мешканці заплатили по приблизно п'ять тисяч гривень з квартири. У ліфті замінили кабіни, двері на поверхах, кнопки, механізм та встановили вентиляцію.

Як податися

  • Щоб відремонтувати ліфт у багатоповерхівці на умовах співфінансування, потрібно, аби був підписаний договір на технічне обслуговування і ремонт ліфта з комунальним підприємством “Чернівціміськліфт”. Зразок договору можна отримати на підприємстві.
  • Для підготовки кошторису, зробити експертне обстеження ліфта. Це роблять організації, які мають дозвіл на такі роботи.
  • Підписати протокол про згоду на виконання ремонту чи модернізації ліфта. Для такої згоди достатньо рішення 75% співвласників будинку.
  • Подати заявку та протокол-згоду в департамент інфраструктури та благоустрою.

Заявки на співфінансування можна подати до 1 квітня в департамент інфраструктури та благоустрою.

Що відомо

  • На програму з міського бюджету виділили 2 мільйони гривень.

Читайте також

На Буковині організаціям, які безплатно прихистили переселенців, можуть частково відшкодувати комунальні послуги

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок