Шість років чекають на квартири. Що відбувається з ЖК "Парк Авеню" у Чернівцях

Шість років чекають на квартири. Що відбувається з ЖК "Парк Авеню" у Чернівцях

Шість років чекають на квартири. Що відбувається з ЖК "Парк Авеню" у Чернівцях
. Забудова на Рівненській, 7. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях на вулиці Рівненській, 7 сім років тому почали будувати житловий комплекс "Імперіал Парк Авеню" на 580 квартир. Забудовник обіцяв здати житло за два роки, але замість цього припинив будівництво.

Тепер власники компанії “МС Імперіал Буд" змінились, а понад 460 людей не можуть переїхати у куплені квартири. Хтось — роками платить оренду за найману квартиру, хтось — сплачує відсотки за кредити. Суспільне дізналось, на якому етапі будівництво та чи погоджуються інвестори на пропозиції нового власника компанії.

Рендер житлового комплексу "Імпераіл Парк Авеню"
Рендер житлового комплексу "Імпераіл Парк Авеню". Джерело: dom.ria.com

Частина інвесторів заплатила усю суму за квартири. Серед них — Любомир Руснак, який купив трикімнатне помешкання та паркомісце у 2016 році. Планував жити там з сім’єю.

"Тут нам підійшов район, площа квартири, планування, тому вирішили зупинитися на цьому житловому комплексі. Я особисто сплатив 100% суми в день підписання договору купівлі-продажу. У 2017 році вона мала бути здана в експлуатацію, підписана основна угода купівлі-продажу та реєстрація цієї квартири як нерухомості", — каже Любомир.

За його словами, будівництво активно тривало майже два роки — у 2016 та 2017. Далі темпи будівництва падали щомісяця.

"Ми приходили на будівництво, дізнавалися, в чому проблема. Говорили, що не вистачає грошей, якісь фінансові проблеми в керівництва компанії. І з кінця 2018 року ми зрозуміли, що біда. Вже перші секції мали бути здані в експлуатацію", каже Любомир.

ЖК "Парк Авеню"
ЖК "Парк Авеню". Довгобуд у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

Коли квартири не здали в експлуатацію та будівництво припинилось — люди, які купили квартири, створили громадську організацію "Центр захисту інтересів інвесторів ЖК "Імперіал Парк Авеню" та подали до суду щодо прав власності на квартири.

"Наша організація налічує 300 інвесторів. Однак на руках у нас є договори 464, що підтверджує, що понад 460 людей купили тут об’єкти інвестування. Перші шість корпусів побудовані ще у кінці 2017 року. Вони на 90% готові, але немає підключених комунікацій. Десь відсутні ліфти, десь — плитка", — каже голова громадської організації Сорін Житарюк.

У людей, які заплатили усю вартість квартири, немає права власності на майно. Зараз вони судяться з забудовником, аби отримати його. За словами адвоката інвесторів Георгія Фортуни, коли отримають право на майно, шукатимуть забудовника, який завершить це будівництво.

"Інвестори хочуть набути право на квартири, повна вартість яких сплачена ще шість років тому. Люди вочевидь розуміють, що сьогодні за ті гроші, які вони сплатили, вже нереально добудувати. Подали до суду, бо фірма, якщо володіє майновими правами, може собі діяти на власний розсуд й виставляти вартість квадратного метра, яку вважатимуть за потрібне", — каже Георгій Фортуна.

ЖК "Парк Авеню"
ЖК "Парк Авеню". ЖК "Імперіал Парк Авеню" у лютому 2023 року. Фото: Суспільне Чернівці

Семеро інвесторів вже отримали право власності через суд, каже представник інвесторів Сорін Житарюк. Ексвласник продав компанію “МС Імперіал Буд” фірмі з Миколаєва "ОЛ-ЛЮКС". За словами адвоката інвесторів, новий власник може в позасудовому порядку передати ці майнові права власникам квартир. Представник забудовника Швага каже, що права передадуть після здачі квартир в експлуатацію.

"Майнові права будуть передані в договорі, який будуть підписувати інвестори. Будемо укладати нові договори, щоб всі інвестори були захищені, від того, що вони заплатили гроші. Інвестори не сплачують зараз ніяких грошей. Платитимуть вже після того, як отримають майнові права і квартири здадуть в експлуатацію", — каже Швага.

Наразі жодна з квартир не здана в експлуатацію. За словами представника забудовника Шваги, за добудову люди мають сплатити від 145 до 300 доларів за квадратний метр, але тільки після здачі квартир в експлуатацію. Тоді забудовник планує надати людям право власності на квартири. Це прописано в новому договорі. У старих документах суми прописані у гривнях, у нових — планують прив’язуватись до долара. Це Швага пропонував на зустрічах з інвесторами.

За словами заступника директора компанії Ярослава Шваги, після того, як фірму купили у старого власника, квартири поділили за шкалою готовності. У першій секції — зроблені на 70%, в другій — на 60, далі — менше. Перші секції планують добувати за сім-дев'ять місяців, а усі — до 2025 року.

П'ятдесят інвесторів чекають рішення суду щодо їх прав власності. За словами Житарюка, до рішення вони не планують підписувати нові договори. Це пов'язано і з тим, що, на думку інвесторів, з новими власниками компанії вони не отримують гарантій, що все-таки отримають своє житло.

"Які гарантії можемо дати? Ми вкладаємо гроші. Якщо ми не справляємось, всі гроші й всі виконані роботи залишаються", — каже Швага.

Що відомо

  • Попереднім власником компанії "МС Імперіал Буд" був Ігор Саврій. Інвестори подавали на нього до суду — відкрили кримінальне провадження щодо ймовірного привласнення 800 мільйонів гривень, каже адвокат інвесторів Фортуна.
  • За словами адвоката, в ході розгляду цієї кримінальної справи зверталися про накладання заборони щодо вчинення будь-яких дій стосовно цього ЖК фірмою "МС Імперіал Буд", але заборону не наклали.
  • Суспільне телефонувало до ексвласника будівельної компанії "МС Імперіал Буд" Ігоря Саврія, аби запитати, чому квартири не здали вчасно. Він відмовився коментувати телефоном й обіцяв відповісти по приїзді до Чернівців.

Читайте також

Будівництво на Шептицького у Чернівцях мають призупинити — суд відновив дію припису Мінкульту

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок