Будівництво на Шептицького у Чернівцях мають призупинити — суд відновив дію припису Мінкульту

Будівництво на Шептицького у Чернівцях мають призупинити — суд відновив дію припису Мінкульту

Будівництво на Шептицького у Чернівцях мають призупинити — суд відновив дію припису Мінкульту
Котлован на Шептицького. Фото: Суспільне Чернівці

Суд відновив дію припису Мінкульту про припинення будівництва на Шептицького, 7 у Чернівцях. Апеляційну скаргу Мінкульту розглядали у Сьомому апеляційного адміністративного суду у місті Вінниця.

Про у коментарі Суспільному сказали у пресслужбі суду.

Це проміжне рішення — воно потрібне для того, аби визначити статус будівництва, поки справу розглядають по суті. Замовник може оскаржити це рішення у касаційному суді.

Спочатку припис Мінкульту скасували — будівництво дозволили. За рішенням Сьомого апеляційного адміністративного суду від 8 лютого будівництво має бути зупинене. Це рішення набуло сили з моменту проголошення.

Міністерство культури надало припис про негайне припинення будівництва будинків та паркінгу на вулиці Шептицького 19 вересня. У грудні стало відомо, що замовник — колективне проєктно-кошторисне бюро побуту та підрядник — приватне підприємство "Грейп 2002" подали до суду, щоб скасувати припис Мінкульту.

Справу по суті розглядають у Чернівецькому окружному адміністративному суді.

Що відомо

  • 26 січня депутати міськради проголосували за поновлення договору оренди землі замовнику будівництва на вулиці Шептицького, 7. Оренду продовжили на три роки.
  • 14 вересня стало відомо, що у Міністерстві культури не надавали дозвіл на проведення будь-яких робіт на вулиці Шептицького, 7. Також до міністерства не надходили звернення та листи щодо видачі дозволів на проведення будь-яких робіт від підрядника, проєктувальника та замовника, які вказані на стенді будівництва.
  • У коментарі Суспільному керівник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк казав, що забудовник звертався до Міністерства культури у 2018 році, але не отримав звідти ані погоджень, ані відмови. Відтак забудовник подав до суду і виграв, оскільки суд виходив з принципу мовчазної згоди.
  • 22 вересня замовник призупинив будівництво, а також надіслав у Мінкульт документи з проханням надати дозвіл на будівництво.
  • 12 вересня мешканці будинків на вулиці Шептицького виходили на пікет проти будівництва двоповерхівок на Шептицького, 7. Вимагали у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення будинків.
  • У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро.
  • Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проєкті забудови з’явилось вже два об`єкти: це колишня триповерхова будівля проєктно-кошторисного бюро побуту, а також будівля у сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок