"Можна крикнути й почують в Румунії". На Буковині ремонтують дорогу до пункту пропуску, який не працює 13 років

"Можна крикнути й почують в Румунії". На Буковині ремонтують дорогу до пункту пропуску, який не працює 13 років

"Можна крикнути й почують в Румунії". На Буковині ремонтують дорогу до пункту пропуску, який не працює 13 років
Ремонт дороги в селі Шепіт. Фото: Facebook / Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області

У високогірному селі Чернівецької області ремонтують дорогу та автомобільні мости до пункту пропуску "Шепіт". Село межує з Румунією — тут планують відновити КПП, який закрили 13 років тому.

Дорогу ремонтують у центрі села. За декілька кілометрів розпочинається румунське село Ізвоареле-Сучевей. До 2010 року в селі Шепіт працював пішохідний пункт пропуску. Коли Румунія увійшла в ЄС, його закрили через невідповідність стандартам.

Щоб потрапити в румунське село, в якому живуть родичі буковинців, місцевим жителям потрібно об'їжджати понад 160 кілометрів.

"Востаннє бачилась з тіткою ще коли тут працював пішохідний пункт пропуску. Тоді вона переходила сюди через КПП раз на тиждень. Якось ми їздили до неї на іменини, то поїхали через Порубне. Хоча якщо тут добре крикнути, то вона б мене почула", — розповідає жителька села Шепіт Марія Шевчукевич.

Жителька Світлана Прилипчан розповідає, що коли працював пункт пропуску, краще розвивалася торгівля, адже були покупці з Румунії.

"Раніше можна було піти до родичів на день, так краще було. Востаннє була в Ізвоареле у 2003 році. Тепер спілкуюся з родичами телефоном, в об'їзд не їду", — розповіла жителька.

У Чернівецькій області ремонтують гірську дорогу, яка веде до кордону з Румунією
Фото: Суспільне Чернівці

Поки сам пункт пропуску не ремонтують. Приміщення, де має працювати пропускна система, застаріле, будівлю охороняють декілька охоронців. Голова громади Валерій Полянчук розповідає, зараз кілька жителів села віддали свої земельні ділянки для будівництва КПП.

"Після ремонту дороги будемо мати гарний асфальт, тротуари та вуличне освітлення в селі. Коли відкриють КПП, будемо мати вікно в Європу, покращиться місцева економіка", — розповів Полянчук.

Згідно з тендером, два кілометри дороги капітально відремонтують та розширять за понад 170 мільйонів гривень. Також мають відремонтувати два мости, зробити берегоукріплювальні роботи, облаштують нове водовідведення проїзної частини, замінять водопропускні труби під дорогою, зупинки громадського транспорту і тротуари.

Підрядником є компанія "ПБС" з Івано-Франківська. Наразі розширюють дорогу, ремонтують мости та роблять підпірні стінки на схилах гір, розповів Суспільному виконроб Юрій Побігушко. Біля мостів, які ремонтують, зробили тимчасові переправи.

"Мости будуть розраховані під нове навантаження. Нині зробили берегові опори на мостах, залиті фундаменти, і на одному мості проведено монтаж балок. Зараз проводимо арматурні роботи", — розповів виконроб.

Роботи фінансуються за гроші гранту Румунії — це приблизно 80 мільйонів гривень. Решту 100 мільйонів мають дофінансувати з державного бюджету, розповів Суспільному заступник начальника Служби автомобільних доріг області Андрій Мельничук.

"Ми працюємо лише на грантових грошах, сподіваємося на співфінансування з держбюджету цьогоріч. Ми подали пропозицію на 2023 рік для завершення цієї ділянки. Сподіваємося, у лютому-березні буде щось відомо", — розповів Мельничук.

Якщо гроші не надійдуть цьогоріч, ремонт дороги продовжать у 2024 році. Водночас у ОВА Суспільному повідомили, що будівництво самого пункту пропуску — це наступний етап після ремонту дороги.

У Чернівецькій області ремонтують гірську дорогу, яка веде до кордону з Румунією
Фото: Суспільне Чернівці

Що відомо

  • У жовтні 2022 року почали ремонт двокілометрового відрізка автошляху Чернівці – Вашківці – Путила – КПП "Руська" з під’їздом до пункту пропуску "Шепіт".
  • Ділянку ремонтують в межах міжнародного проєкту з покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні у межах Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020.

Що відомо

Дороги до КПП, техніка та ями. Як повномасштабне вторгнення вплинуло на ремонт доріг державного значення на Буковині

У Чернівцях на ремонт доріг витратять 320 мільйонів. Які вулиці планують відремонтувати

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок