Питання, яке тягнеться понад 15 років. Що відомо про будівництво на Шептицького в Чернівцях

Питання, яке тягнеться понад 15 років. Що відомо про будівництво на Шептицького в Чернівцях

Питання, яке тягнеться понад 15 років. Що відомо про будівництво на Шептицького в Чернівцях
. Котлован на Шептицького. Фото: Суспільне Чернівці

На місці котловану на вулиці Шептицького, 7 невдовзі зможуть відновити будівництво — депутати поновили договір оренди замовнику на три роки. Водночас він судиться з Мінкультом — хоче скасувати припис про припинення будівництва, який видали через відсутність всіх дозволів. Суспільне Чернівці розповідає, що відбувається навколо ділянки на Шептицького та чому це питання обговорювали чи не на кожній сесії міськради.

Роботи на ділянці не проводили з вересня, відколи Мінкульт видав припис про припинення будівництва. Замовник хоче звести тут паркінг, два будинки та спортивний майданчик, втім не мав дозволу від міністерства щодо будівництва в історичній частині міста. У жовтні у забудовника завершився договір оренди. Тепер на сесії оренду поновили.

Як голосували депутати

Депутат від фракції "Слуга народу" Віталій Другановський каже, що проблема виникла через суперечки щодо дитячого спортивного майданчика. Тому запропонував проєкт рішення, за яким забудовник може продовжити будівництво, але з зобов'язанням збудувати там майданчик. Наразі над цим працює юридичне управління міськради із забудовником.

"У новому договорі будуть прописані всі моменти: як має відбуватися будівництво і яких розмірів буде майданчик. Міська рада матиме право втрутитися, якщо цього не буде дотримано", — розповів Другановський.

За словами депутата, раніше на цій ділянці був майданчик площею чотири сотки. Нині у проєкті рішення прописали вдвічі більший розмір.

Рішення продовжити оренду для будівництва підтримали 25 депутатів, проти — голосували четверо обранців від фракції “Пропозиція”. Депутат Олексій Каспрук вважає, якщо зводити житлові будинки, то місця для повноцінного майданчика для учнів трьох шкіл поблизу не вистачить.

"Земельну ділянку в центрі міста передано забудовнику "під словесні обіцянки", що там буде невеличкий спортивний майданчик і жодним чином не той майданчик, де три школи змогли б проводити свої заходи. Дуже багато питань перебувають в суді. Припис мінкульту про заборону будівництва ще не скасований. Це рішення дає замовнику можливість будуватися",вважає Каспрук.

За словами Каспрука, раніше забудовник фактично втратив право на землю, яка є власністю громади, але депутати своїм рішенням передали йому цю земельну ділянку, узаконивши будівництво.

Що кажуть мешканці

Нині на ділянці виритий котлован та закладені сваї, інших робіт не проводили. Чернівчанка Ольга каже, що через котлован місто виглядає менш привабливим.

"Спостерігати щодня з вікон поліклініки та й просто проходячи тут такі руїни не дуже приємно", – розповідає Ольга.

Питання щодо будівництва на Шептицького обговорювали чи не кожної сесії. Чернівчанка Світлана Осадчук, яка мешкає на Шептицького, ходить на засідання міської ради з 2016 року. Також мешканці вулиці писали петиції та звернення до депутатів.

"Просили, щоб вони повернули проєкт, за яким буде тільки один будинок і спортивний майданчик. Ми тут живемо, і якщо тут був спортивний майданчик для трьох шкіл, то він має залишитись", – розповідає Осадчук.

На якому етапі суд

Зараз замовник судиться з Мінкультом через припис про припинення будівництва. Наразі суд призупинив припис міністерства. Це означає, що замовник може відновити будівництво, але кінцевого рішення суду немає.

Керівник Проєктно-кошторисного бюро Ярослав Бляхарський каже, що підприємство та міська рада мають підписати договір про поновлення оренди згідно з законодавчою процедурою. Відновити будівельні роботи зможуть після того, як пройдуть реєстрацію у державного реєстратора.

Що відомо

  • 14 вересня стало відомо, що у Міністерстві культури не надавали дозвіл на проведення будь-яких робіт на вулиці Шептицького, 7. Також до міністерства не надходили звернення та листи щодо видачі дозволів на проведення будь-яких робіт від підрядника, проєктувальника та замовника, які вказані на стенді будівництва.
  • У коментарі Суспільному керівник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк казав, що забудовник звертався до Міністерства культури у 2018 році, але не отримав звідти ані погоджень, ані відмови. Відтак забудовник подав до суду і виграв, оскільки суд виходив з принципу мовчазної згоди.
  • 22 вересня замовник призупинив будівництво, а також надіслав у Мінкульт документи з проханням надати дозвіл на будівництво.
  • 12 вересня мешканці будинків на вулиці Шептицького виходили на пікет проти будівництва двоповерхівок на Шептицького, 7. Вимагали у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення будинків.
  • У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро. Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку.

На початок