Мінкульт не давав дозвіл на будівництво на вулиці Шептицького в Чернівцях

Мінкульт не давав дозвіл на будівництво на вулиці Шептицького в Чернівцях

Мінкульт не давав дозвіл на будівництво на вулиці Шептицького в Чернівцях
Котлован на Шептицького. Фото: Суспільне Чернівці

У Міністерстві культури не надавали дозвіл на проведення будь-яких робіт на вулиці Шептицького, 7 у Чернівцях. Також до міністерства не надходили звернення та листи щодо видачі дозволів на проведення будь-яких робіт від підрядника, проєктувальника та замовника, які вказані на стенді будівництва.

Про це повідомили Скріншот з запитуФрагмент відповіді на запиту відповіді Мінкульту на запит Суспільного.

У відповіді йдеться, що в актуальній базі Мінкульту немає дозволів на проведення будь-яких робіт за цією адресою. Водночас знають про заплановане будівництво на Шептицького, 7 через звернення обласної організації партії "Пропозиція". Відтак доручили ОВА слідкувати за будівництвом.

"За результатами опрацювання інформації та матеріалів, наданих листом управління культури Чернівецької обласної військової адміністрації міністерством буде прийнято відповідне управлінське рішення", — йдеться у відповіді на запит.

Раніше представник бюро, яке створювало проєкт будівництва, Олександр Іванов-Толпінцев на прохання Суспільного показати дозвіл від Мінкульту не надав документ, однак показав дозволи на початок будівництва від міськради, рішення судів та документ від Держгеокадастру, у якому йдеться, що документації зі встановленими межами історичного ареалу Чернівців немає.

У коментарі Суспільному керівник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк казав, що забудовник звертався до Міністерства культури у 2018 році, але не отримав звідти ані погоджень, ані відмови. Відтак забудовник подав до суду і виграв, оскільки суд виходив з принципу мовчазної згоди.

"Всі роботи проводяться згідно з будівельними державними нормами, укріплюються сусідні будинки", — казав Суспільному Іванов-Толпінцев.

Згідно з законом статтею 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини», якщо юридичні особи проводять будь-які незаконні роботи, які можуть зашкодити пам'ятці та історичним ареалам, передбачений штраф від 17 тисяч до 170 тисяч гривень. Також до повноважень Мінкульту входить можливість видати припис про припинення будівництва.

Що відомо

  • 12 вересня мешканці будинків на вулиці Шептицького виходили на пікет проти будівництва двоповерхівок на Шептицького, 7. Вимагали у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення будинків.
  • У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро.
  • Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проєкті забудови з’явилось вже два об`єкти: це колишня триповерхова будівля проєктно-кошторисного бюро побуту, а також будівля у сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика.
  • Мешканці навколишніх будинків зверталися за допомогою до правозахисників, писали петицію та у 2019 році зверталися до Міністра освіти й науки України.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок