Будівництво на Шептицького в Чернівцях: депутати проголосували за поновлення договору оренди

Будівництво на Шептицького в Чернівцях: депутати проголосували за поновлення договору оренди

Будівництво на Шептицького в Чернівцях: депутати проголосували за поновлення договору оренди
Будівництво на вулиці Шептицького, 7. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях депутати міськради проголосували за поновлення договору оренди землі замовнику будівництва на вулиці Шептицького, 7. Оренду продовжили на три роки. За рішення проголосували 25 депутатів, проти — четверо обранців від фракції "Пропозиція".

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Депутати проголосували за поновлення договору оренди з 13 жовтня 2022 року. На Шептицького, 7 забудовник планує побудувати два багатоквартирні будинки з підземним паркінгом. Обов'язковою умовою є будівництво спортивного майданчика.

Автором проєкту рішення є депутат Віталій Другановський. У коментарі Суспільному він сказав, що цим документом забудовника зобов'яжуть збудувати спортивний майданчик. Наразі над цим працює юридичне управління міськради із забудовником.

"У новому договорі будуть прописані всі моменти: як має відбуватися будівництво і яких розмірів буде майданчик. Міська рада матиме право втрутитися, якщо цього не буде дотримано", — розповів Другановський.

За словами депутата, раніше на цій ділянці був майданчик площею чотири сотки. Нині у проєкті рішення прописали вдвічі більший розмір.

Депутат міськради Олексій Каспрук, який голосував проти, вважає, що раніше забудовник фактично втратив право на землю, яка є власністю громади. Але сьогодні депутати своїм рішенням передали йому цю земельну ділянку, узаконивши будівництво.

"Земельну ділянку в центрі міста передано забудовнику "під словесні обіцянки", що там буде невеличкий спортивний майданчик і жодним чином не той майданчик, де три школи змогли б проводити свої заходи. Дуже багато питань перебувають в суді. Припис мінкульту про заборону будівництва ще не скасований. Це [рішення] дає йому [замовнику] можливість, щоб це будівництво відбулося", — вважає Каспрук.

У Проєктно-кошторисного бюро побуту договір оренди завершився у жовтні 2022 року. На сесії міськради 5 грудня виносили на голосування рішення як про поновлення договору, так і про заперечення у продовженні договору, втім обидва не підтримали.

Що відомо

  • 14 вересня стало відомо, що у Міністерстві культури не надавали дозвіл на проведення будь-яких робіт на вулиці Шептицького, 7. Також до міністерства не надходили звернення та листи щодо видачі дозволів на проведення будь-яких робіт від підрядника, проєктувальника та замовника, які вказані на стенді будівництва.
  • У коментарі Суспільному керівник юридичного управління міськради Сергій Венгринюк казав, що забудовник звертався до Міністерства культури у 2018 році, але не отримав звідти ані погоджень, ані відмови. Відтак забудовник подав до суду і виграв, оскільки суд виходив з принципу мовчазної згоди.
  • 22 вересня замовник призупинив будівництво, а також надіслав у Мінкульт документи з проханням надати дозвіл на будівництво.
  • 12 вересня мешканці будинків на вулиці Шептицького виходили на пікет проти будівництва двоповерхівок на Шептицького, 7. Вимагали у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення будинків.
  • У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро.
  • Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проєкті забудови з’явилось вже два об`єкти: це колишня триповерхова будівля проєктно-кошторисного бюро побуту, а також будівля у сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок