Стало відомо, скільки релігійних громад у Чернівецькій області перейшли до ПЦУ від початку вторгнення

Стало відомо, скільки релігійних громад у Чернівецькій області перейшли до ПЦУ від початку вторгнення

Стало відомо, скільки релігійних громад у Чернівецькій області перейшли до ПЦУ від початку вторгнення
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

Від початку повномасштабного вторгнення до Чернівецької обласної військової адміністрації надійшли чотири заяви від релігійних громад Української православної церкви про перехід до Православної церкви України. Дві громади перейшли, ще дві — на розгляді.

Про це йдетьсяВідповідь на запит у відповіді управління культури ОВА на запит Суспільного.

До ОВА надійшли заяви від релігійних громад сіл Хлівище, Вербівці, Юрківці та Рингач.

Громади Хлівища та Вербівців перейшли до ПЦУ, а матеріали щодо переходів громад Юрківців та Рингача перебувають на розгляді.

Читайте також:"Читаєм Євангеліє українською". Що змінилось у релігійній громаді села Хлівище, яка першою на Буковині від початку повномасштабного вторгнення перейшла до ПЦУ

Раніше настоятель Юрковецької церкви отець Петро у коментарі Суспільному сказав, що також напередодні передав до адміністрації протокол зборів релігійної громади з підписами парафіян, що вони належать до УПЦ.

"Ми також написали заяву, щоб захистити нашу релігійну громаду від того, що хтось принесе інші підроблені документи чи протоколи, що вони є Юрковецькою Свято-Дмитрівською релігійною громадою. Щоб таких підстав не було, ми занесли документи й засвідчили свою релігійну громаду", — каже отець.

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід має ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Ці документи передають до місцевої адміністрації.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Читайте також

Депутати Чернівецької міськради направлять звернення президенту та ВР про заборону діяльності УПЦ МП

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок