"Люблю гуцульські мелодії". Діти з гірського села на Буковині грають на 30 інструментах

"Люблю гуцульські мелодії". Діти з гірського села на Буковині грають на 30 інструментах

"Люблю гуцульські мелодії". Діти з гірського села на Буковині грають на 30 інструментах
Діти грають під час репетиції. Суспільне Чернівці

У гірському селі Довгопілля Чернівецької області діти грають на понад 30 інструментах в інструментальному ансамблі "Зорі Карпат". Зокрема, на слух вчаться грі на цимбалах, сопілці, дримбі, а також піаніціПіаніка - духовий інструмент, який має чотири октави, мундштук і клавіатуру., скрипці та інших інструментах.

Про це Суспільному сказала керівниця ансамблю Альона Мицканюк.

У ансамблі 12 учасників, їм здебільшого 10 років. Заняття відбуваються щодня.

Станіслав Понеполяк грає на цимбалах пів року, такий же інструмент батько купив для нього додому. "Я спочатку грав на клавішних, а потім уже мені сподобалися цимбали, я хотів на них зіграти", – розповів він.

На скрипці в ансамблі грає Максим Штефура. За його словами, почав грати на цьому інструменті, бо на такому ж грає його тато. "Я подивився як він грає, і захотів теж. Загалом граю на скрипці 3 роки, також трішки граю на клавішах вдома. Люблю грати гуцульські, швидкі мелодії", – розповів Максим.

Керівниця ансамблю Альона Мицканюк працює вчителькою музики понад 15 років. Музичний колектив створила півтора року тому. Хоче, аби такі ансамблі були у кожній школі.

"Я бачу талановитих дітей і зразу беру їх до ансамблю. Коли ми вивчаємо твір я з кожною дитиною займаюся окремо, бо тут різні інструменти їх разом вчити нереально. На вихідні, якщо ми готуємося до якогось виступу, то буває сидимо 4 години на день, 5 годин сидимо і відшліфовуємо це все", – розповіла вчителька.

Інструменти, на яких учні грають в школі, купила вчителька. За її словами, батьки купили дітям інструменти додому та народні костюми для виступів.

Читайте також

"Пушкіна змінили на Шарлотту Бронте". Як у школі в Чернівцях вивчають зарубіжну літературу без російських авторів

"Аромати замовляють захисниці". Як парфумерний бренд з Харкова переїхав до Чернівців

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок