У Чернівцях підвищили вартість проїзду в тролейбусах до 10 гривень

У Чернівцях підвищили вартість проїзду в тролейбусах до 10 гривень

У Чернівцях підвищили вартість проїзду в тролейбусах до 10 гривень
. Фото: Facebook / Чернівецьке тролейбусне управління

У Чернівцях виконком міськради підвищив тариф на проїзд в тролейбусах до 10 гривень за одну поїздку. Новий тариф почне діяти з 1 жовтня.

Про це з засідання виконкому повідомляє кореспондентка Суспільного.

Згідно з рішенням виконкому, студенти під час навчального року сплачуватимуть 5 гривень. Для учнів проїзд буде безкоштовним. Також зберігаються пільги для пенсіонерів та інших категорій громадян.

Водночас при оплаті картою або смартфоном вартість проїзду не зміниться. Раніше при безготівковій оплаті пасажири сплачували 4 гривні.

У рішенні виконкому йдеться, що економічно обґрунтованим є тариф у 12,25 гривень. Різницю відшкодовуватимуть з міського бюджету.

Раніше у коментарі Суспільному виконувач обов'язків начальника тролейбусного управління Петро Лисак повідомив, що основними причинами зміни тарифу є зростання вартості електроенергії та витрат на зарплату для працівників.

Лисак також розповідав, що новий тариф можуть поширити на автобусні маршрути, які обслуговує тролейбусне управління. Втім у проєкті рішення виконкому про це не йшлося, тариф в цих автобусах залишиться без змін.

Що відомо

  • Востаннє вартість проїзду в тролейбусах Чернівців підвищували у березні 2020 року – до п'яти гривень. Учні сплачують одну гривню, студенти – три. У разі оплати картою чи смартфоном ціна поїздки складає чотири гривні.
  • У серпні 2022 року заступник міського голови Ігор Крохмаль на пресконференції сказав, що вартість проїзду в тролейбусах планують підвищити до восьми гривень. У серпні проводили консультації в онлайн-формі.
  • З 15 серпня 2022 року вартість проїзду в чернівецьких маршрутках підвищили до 14 гривень. Основними причинами підвищення тарифу є здорожчання вартості палива та запчастин, а також збільшення витрат на зарплати працівникам.

Читайте також

Підвищення вартості проїзду в маршрутках Чернівців: скільки платять в сусідніх областях

На початок