На Буковині реконструюють два елеватори для зберігання зерна. Що про це відомо

На Буковині реконструюють два елеватори для зберігання зерна. Що про це відомо

На Буковині реконструюють два елеватори для зберігання зерна. Що про це відомо
. Фото ілюстративне. Джерело /latifundist.com

У Чернівецькій області реконструюють два елеватори, де зможуть зберігати понад 17 тисяч тонн зернових. Приміщення здадуть в експлуатацію цьогоріч.

Про це у коментарі Суспільному сказав начальник управління агропромислового розвитку ОВА Богдан Бойчук.

Елеватори переоснащують у двох населених пунктах області. У одному підприємстві зможуть зберігати та переробляти 15 тисяч тонн зернових. В іншому — понад дві тисячі тонни. Наступного року підприємство планує збільшити на понад тисячу тонну.

Елеватори реконструюють за гроші підприємств.

За словами Бойчука, за потреби тут зберігатимуть зерно з інших областей.

"Наразі вигідніше завозити перероблену продукцію, наприклад, борошно з інших областей. Якби це були центральні області, по логістиці перевезення це було б вигідніше, а оскільки ми прикордонна область, логістика та зберігання — це фінансові витрати", — каже Бойчук.

Загалом в області можуть зберігати понад 450 тисяч тонн. Цьогоріч очікують врожай в межах 580-600 тисяч тонн, однак великі холдинги вивозять свою продукцію в інші області.

Що відомо

  • 14 березня уряд запровадив пільги та спростив механізму для аграріїв. Зокрема податкові пільги для постачання палива в Україну, скасували акциз та знизили ставку ПДВ. Фермери зможуть сплатити податки після завершення воєнного стану.
  • 26 березня у Чернівецькій області розпочалась посівна. Попри брак палива та проблеми з логістикою, цієї весни в області засіяли понад 320 тисяч гектарів, це на 2,5 тисячі більше, аніж у 2021 році.
  • На час воєнного стану скасували процедури із сертифікації насіння, яке мають сіяти, дозволили експлуатацію сільськогосподарської техніки без реєстрації та створили платформу для допомоги у проведенні посівної.
  • Банки видали кредити для аграріїв. Фінансування надають для проведення посівної кампанії, а також для підтримки та активізації підприємницької діяльності в рамках програми "Доступні кредити 5–7–9". Його отримують аграрії, що підпадають під визначення с/г товаровиробника.

Читайте також

"Довелось обміняти 200 тонн соняшнику на паливо". Фермер з Чернівецької області про посівну у воєнний час

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок