Чернівецька облрада просить Зеленського заборонити "Партію Шарія" та "ОПЗЖ"

Чернівецька облрада просить Зеленського заборонити "Партію Шарія" та "ОПЗЖ"

Чернівецька облрада просить Зеленського заборонити "Партію Шарія" та "ОПЗЖ"
. На фото Анатолій Шарій / Джерело:bbc.com

Чернівецька обласна рада звернулась до президента та парламенту, щоб ті підготували законопроєкти про заборону діяльності "Партії Шарія" та "Опозиційної платформи за життя".

За проєкт звернення проголосували 38 депутатів з 64, передає кореспондентка Суспільного.

Звернення подав депутат від "Народного Контролю" Петро Скорейко. Під час виступу він сказав, що просить заборонити партії, бо вони "захищають інтереси російського агресора" та нібито фінансуються з Росії.

Фракція "ОПЗЖ" подаватиме в суд, адже вважає це рішення незаконним та таким, що порушує регламент. Про це після голосування сказав голова фракції "ОПЗЖ" в облраді Олександр Болтунов.

"Політичні питання нам важливіші, аніж ті питання, які є в порядку денному. Мені соромно", — сказав Болтунов.

В обласній раді є шість депутатів фракції "ОПЗЖ". "Партія Шарія" не у складі ради.

Що відомо

  • 16 лютого цього року Служба безпеки оголосила підозру в державній зраді відеоблогеру та лідеру "Партії Шарія" Анатолію Шарію. За версією слідства, блогер спряв спецопераціям РФ. Шарій називає війну в Україні громадянським конфліктом, а жителів заходу — людьми "другого сорту". Наразі Шарій перебуває поза межами України та "дистанційно" очолює політсилу "Партія Шарія".
  • Адвокат Шарія Валентин Рибін заявляв медіа, що "помилково через заяви однієї людини, а саме Шарія, забороняти всю партію". Також ексуповноважена Верховної ради з прав людини Валерія Лутковська говорила, що діяльність політичних партій — це про права людини. Вона підтримала сторону захисту Шарія.
  • Наразі суд призупинив провадження для проведення експертиз.
  • "Опозиційна платформа — за життя" — одна з політичних партій України. У Верховній раді представлена 44 депутатами.
На початок