Єврейський оркестр з Чернівців збирає повні зали в Європі. СУСПІЛЬНЕ І ВІДЕОНОВИНИ

Єврейський оркестр з Чернівців збирає повні зали в Європі. СУСПІЛЬНЕ І ВІДЕОНОВИНИ

Єврейський оркестр з Чернівців збирає повні зали в Європі. СУСПІЛЬНЕ І ВІДЕОНОВИНИ
. Facebook/Feldman band

Чернівецький оркестр єврейської музики "Feldman Band" збирає повні зали на концертах в Європі. Він виступає в Австрії, Німеччині, Словаччині й Болгарії. Під час заходів у залах для глядачів приносять додаткові стільці. Цьогоріч бенд відзначає 20 років й виступить з концертом в Чернівцях. Суспільне розповідає, як відбуваються репетиції оркестру та які пісні там виконують.

Перед ювілейним концертом оркестр збирається на репетиції майже щодня. Їх проводять в приміщенні коледжу мистецтв. Музиканти готують пісні з програми "Нехай буде життя". До неї входять не лише єврейські, але й румунські, українські та польські мелодії з балканськими та гуцульськими мотивами, розповів Суспільному керівник оркестру Лев Фельдман.

Коли 20 років тому Фельдман створив оркестр, він шукав старовинну клезмерську музикуТрадиційна народна музика східноєвропейських євреїв., а тепер бенд виконує музику народів Буковини в сучасному аранжуванні. За словами Фельдмана, цю музику можуть зрозуміти люди будь-якої нації.

Фельдман є диригентом та керівником оркестру, він підбирає репертуар та робить аранжування пісень. За його словами, він єдиний єврей в оркестрі, однак це не заважає виконувати єврейську музику якісно.

Оркестр складається з 12 професійних музикантів та диригента. Учасники бенду також працюють на інших роботах, оскільки зарплати в оркестрі не отримують. Скрипаль Вадим Користін грає в оркестрі понад 18 років. Також він працює в місцевому театрі та філармонії, проте, за словами Користіна, таких успішних гастролів, як з оркестром Фельдмана, у нього не було ніколи.

"Feldman Band" збирає повні зали в країнах Європи: Німеччині, Австрії, Швейцарії, Угорщині, Румунії, Болгарії та Словенії. Фельдман каже, що їхню музику закордоном оцінюють краще, тому оркестр частіше запрошують грати там, а не в Україні.

Ювілейний концерт бенду відбудеться ввечері 22 вересня у Чернівецькій філармонії.

Як музиканти оркестру єврейської музики репетирують перед концертом — показуємо у відео.

Читайте також

"Не хочеться осоромитись". Письменники про свій перший та цьогорічний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ

На початок