У Великокучурівській громаді Чернівецької області раз на місяць збирають старшокласників в осередку викладання предмета "Захист України". Там їх на практиці навчають стрільби, керуванню дронами та медицині.
Заняття тривають весь день впродовж восьми уроків. Їх проводять ветерани російсько-української війни. Як змінився підхід до викладання "Захисту України" та що про це кажуть учні та вчителі – у матеріалі Суспільне Чернівці.
В осередку облаштували лазерний тир. Під час уроків "Захисту України" дітей ділять на команди, дають їм завдання влучити в якомога більше суперників, а потім за це оцінюють. Також закупили симулятори дронів та засоби, щоб вчити учнів надавати домедичну допомогу.

Десятикласник Дмитро Онуляк каже, так уроки стали цікавішими.
"Усе подобається, особливо, як проходимо тактику та практику: стрільба, на симуляторах дронів літаємо, медицина теж. Весело. І багато що дізнаємося від наших вчителів, які багато чого побачили в цьому житті. З повагою ставлюся до них, бо вони передають досвід, отриманий за всі ці роки – справжні герої", – каже учень.

Раз на місяць в осередок приїздять старшокласники з інших шкіл громади – дівчата та хлопці займаються разом. Заняття для них проводять ветерани російсько-української війни.
"Це все пояснюю з власного досвіду. Найбільшу увагу приділяємо тактичній та цивільній медицинам. Дітям цікаві й дрони. Кажуть, що ми вчимо керувати дронами, бо діти мають воювати. А чого воювати? Раптом потім весілля буде знімати", – каже ветеран та вчитель "Захисту України" Юрій Рудейчук.


Осередок облаштували за понад 2 мільйони гривень. Частину грошей на це спрямували з державного бюджету за субвенцією, ще частину – з бюджету громади.
"Плануємо, що з нового навчального року або з 2027 року до нас доєднуються учні з інших громад. Наскільки я знаю, то Кам'янська громада готова привозити дітей на навчання в наш осередок", – каже начальниця відділу освіти Великокучурівської громади Людмила Настасійчук.
Що відомо про осередки "Захисту України"
Для створення осередків викладання уроків із "Захисту України" на область розподілили майже 70 мільйонів гривень з державного бюджету. За ці гроші переважно закуплять обладнання для навчання: симуляції управління дронами, навчальні тири та макети, аптечки та медичні тренажери, а також набори для роботи з електронікою. Понад 4 мільйони гривень з цієї суми, спрямують на підвищення кваліфікації вчителів.
Для створення осередків в області відібрали 25 шкіл.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини