Перейти до основного змісту
Багато практики та без поділу за статтю: як викладають "Захист України" в осередку в Чернівцях

Багато практики та без поділу за статтю: як викладають "Захист України" в осередку в Чернівцях

У Чернівцях створили два осередки для вивчення "Захисту України", в яких облаштували класи зі спеціальним обладнанням, як-от інтерактивним тиром, симуляторами дронів та засобами для навчання домедичної допомоги.

Один з таких осередків діє у Чернівецькому військово-спортивному ліцеї. Туди раз на місяць приходять старшокласники з інших шкіл міста – як хлопці, так і дівчата. На прикладі цього закладу Суспільне Чернівці розповідає, що змінилося у викладанні предмета зі створенням осередку.

Осередок для вивчення "Захисту України" у військово-спортивному ліцеї відкрили у січні. Зокрема, в електронному тирі навчають дітей стрільби. Згідно із законом, заняття проводять без поділу за статтю.

"Вчимо дітей правильно прицілюватися та стріляти. Кожен з них має вміти правильно і грамотно поводитися зі зброєю. Завжди кажу, що сексизму у нас немає – всі рівні. У деяких випадках дівчата опанують матеріал краще, ніж хлопці", – розповідає викладач Микола Руденко.

розбирання автомата
Учні навчаються збирати й розбирати зброю. Суспільне Чернівці

Учнів також навчають надавати домедичну допомогу, керувати дронами через симулятори, а також правильно поводитися зі зброєю та військовим екіпіруванням. Так можуть більше практикуватися, а не вивчати суто теорію.

"Найбільше, мабуть, сподобалась домедична допомога, тому що я цікавлюся темою медицини й цікаві знання отримала", – каже учениця Крістіна.

дівчата стріляють в осередку захисту україни
Учениці стріляють у тирі Чернівецького військово-спортивного ліцею під час уроку із "Захисту України". Суспільне Чернівці

"Працювали з протигазами. Ми навчалися надягати їх та спеціальну форму. У нас був конкретний період часу, за який ми мали б це зробити", – розповідає учениця Ніколь.

домедична допомога в осередку захисту україни
Заняття з домедичної допомоги. Суспільне Чернівці

Заняття для учнів поводять вчителі ліцею – деяких працевлаштували саме для викладання "Захисту України", й вони проходили спеціальні курси. Також викладають для старшокласників з восьми інших шкіл, які раз на місяць приїздять в осередок. Так загалом охоплюють навчанням орієнтовно 1200 учнів.

"Наразі ми з модельної програми обрали найпрактичніші курси. Так суто на практиці відпрацьовуємо ті чи інші елементи та знання. Осередок розділили за модулями – для цього обладнали шість класів, як і рекомендувало Міністерство", – розповідає керівник ліцею Руслан Федюк.

навчання в осередку захисту україни в чернівцях
Навчання в осередку "Захисту України" у Чернівецькому військово-спортивному ліцеї. Суспільне Чернівці

Симулятор дронів у Чернівецькому військово-спортивному ліцеї
Симулятор дронів у Чернівецькому військово-спортивному ліцеї. Суспільне Чернівці

Осередок облаштували за гроші з державної субвенції у співфінансуванні з ліцеєм. Також гроші на ремонт приміщень виділяли з міського бюджету. Такий осередок також працює у Чернівецькому ліцеї №2.

Чернівецький військово-спортивний ліцей
Учні у Чернівецькому військово-спортивному ліцеї. Суспільне Чернівці

Що відомо про осередки "Захисту України"

Для створення осередків викладання уроків із "Захисту України" на область розподілили майже 70 мільйонів гривень з державного бюджету. За ці гроші переважно закуплять обладнання для навчання: симуляції управління дронами, навчальні тири та макети, аптечки та медичні тренажери, а також набори для роботи з електронікою. Понад 4 мільйони гривень з цієї суми, спрямують на підвищення кваліфікації вчителів.

Для створення осередків в області відібрали 25 шкіл.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок