Перейти до основного змісту
У Чернівецькій області працює 13 патронатних сімей: чи покриває це потребу

У Чернівецькій області працює 13 патронатних сімей: чи покриває це потребу

У Чернівецькій області є 13 патронатних сімей, куди можуть тимчасово прилаштувати дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Такі сім'ї наразі є у десяти громадах з понад 50. Суспільне Чернівці розповідає, якою є потреба області у патронатних вихователях та як ним стати.

Зараз у патронатних сім'ях тимчасово перебувають 13 дітей. Крім Чернівців, такі родини є у Берегометській, Клішковецькій, Хотинській, Сторожинецькій, Герцаївській, Великокучурівській, Мамаївській, Новодністровській та Сокирянській громадах. Водночас цього недостатньо, розповіла у коментарі Суспільному начальниця служби у справах дітей Оксана Симак.

"Було б добре, щоб у кожній громаді області була хоча б одна патронатна сім'я. А в Чернівцях – до десяти патронатних сімей", — каже Симак.

Зі слів начальниці служби, патронат дає можливість швидко прилаштувати дітей, поки сім'ї не можуть забезпечити їм належного догляду. Так у патронатній сім'ї дитина може перебувати від трьох до шести місяців.

"Діти, які йдуть у патронат, — це не діти-сироти. Вони ще мають батьків, але їхня родина тимчасово не може виконувати свої обов'язки. Діти, які перебувають на обліку для усиновлення, – це вже діти, позбавленні батьківства", — говорить Симак.

Хто може бути патронатним вихователем

До патронатних вихователів є вимоги. Зокрема, ними можуть стати родини, які:

  • не мають дітей віком до 4 років;
  • не притягувалися до кримінальної відповідальності;
  • їм не скасовували рішення про всиновлення або зняття опіки над дитиною;
  • мають помічника, який допомагатиме виховувати дітей. Це може бути подружжя, бабуся чи дідусь або повнолітній брат, чи сестра;
  • мають необхідні умови у помешканні для проживання дітей;
  • не мають іншого місця роботи.

Щоб стати патронатним вихователем, потрібно пройти спеціальне двотижневе навчання, розповідає Симак. Таке навчання проводять у Центрі соціальних служб приблизно раз на місяць.

Яка зарплата у патронатних вихователів

Патронатний вихователь щомісяця отримує 24 тисячі гривень, якщо він не зареєстрований як фізична особа-підприємець. Якщо вихователь зареєстрований як ФОП — отримує 28 тисяч гривень.

"Це спосіб підтримати дітей і підтримати тих, хто допомагає їм. Також є помічники патронатного вихователя, які отримують від 4 до 8 тисяч гривень на місяць – це залежить від кількості відпрацьованих годин", — каже Оксана Симак.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок