Перейти до основного змісту
"З купців при переході застави брали мито": історія назв сіл Батуринської громади

"З купців при переході застави брали мито": історія назв сіл Батуринської громади

Села Чернігівщини: історія назви сіл Батуринської громади
Колаж, на якому зображені вулиця села Матіївка та карта. Google maps

"Обласний центр народної творчості" запустив проєкт "Легенди про походження назв міст, селищ і сіл Чернігівщини". Ініціатива розповідає про села й міста області та їх топонімічні особливості. Далі у матеріалі читайте про походження назв сіл Батуринської громади.

Село Митченки

Населений пункт був заснований у першій половині ХVII століття на берегах річки Митчі (Тітчі, Тютчі) – лівої притоки Сейму. Серед місцевих є кілька легенд про походження його назви.

"Одні кажуть, що село назване Митченками на честь першого поселенця Мички, хоча у писемних джерелах ні цього імені, ні подібного прізвища не збереглося. Інша теорія походження назви села з слова «митчики»".

Припускають, що оскільки кордон між Великим князівством Литовським та не заселеним тоді Лівобережжям сучасної України проходив по Десні та Сейму, з купців при переході митної застави брали мито. А про його отримання робили відмітки, так звані "митчики". Тому і назвали село Митченками.

Село Матіївка

Матіївка (Митяювка) – це назва невеликої річки, правої притоки Сейму. На берегах якої у ХVII столітті заснували батуринську приміську слободу, що згодом стала селом.

"Серед місцевих побутує легенда, що Матвієм звали тутешнього мірошника, а місцевість, де він жив – Матвіївкою. Буцімто під час переписів одна з літер цієї назви «згубилася» і так виникла сучасна назва села Матіївка".

***

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції
На початок