Нардепу Анатолію Гуньку виплатять два мільйони моральної компенсації за кримінальне переслідування

Нардепу Анатолію Гуньку виплатять два мільйони моральної компенсації за кримінальне переслідування

Нардепу Анатолію Гуньку виплатять два мільйони моральної компенсації за кримінальне переслідування
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Народному депутату за 208-м округом від "Слуги народу" Анатолію Гуньку присудили два мільйони гривень моральної компенсації за незаконні дії правоохоронних органів. Таке рішення ухвалив Печерський суд.

Сам Гунько оцінив свою моральну шкоду у 10 мільйонів гривень. Суд задовольнив позов частково.

Цю інформацію Суспільному підтвердив нардеп особисто в телефонній розмові.

Як повідомляє інтернет-видання "Судовий репортер", судовий процес про стягнення моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування Гунько ініціював у червні 2020 року. У своєму позові він вказував, що зазнав сильних душевних страждань, негативних змін в особистому житті, втратив ділову репутацію, оскільки є публічною особою, займається громадською та політичною діяльністю.

Крім того, незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та поява низки публікацій негативного змісту суттєво вплинуло на ставлення друзів, знайомих та партнерів, підірвало його авторитет і статус добропорядної людини.

Чоловік зазнав кримінального переслідування з 29 березня 2018 року по 20 березня 2019 року, з них 4 дні перебував під вартою – з 29 березня до 2 квітня 2018 року.

Навесні 2018 року прокурор і начальник СУ ГУНП в Київській області на брифінгу поширили щодо Гунька негативну інформацію, що він причетний до привласнення земельної ділянки ДП "Радіопередавальний центр", площею понад 115 га в м. Бровари, вартістю майже 120 мільйонів гривень. У ЗМІ з’явились публікації, в яких позивача називали лідером організованого злочинного угрупування.

20 березня 2019, тобто через рік після обшуків і повідомлення про підозру, Генпрокуратура закрила справу проти Гунька і ще низки осіб через те, що не встановили достатніх доказів для доведення винуватості їх у суді і вичерпали можливості їх отримати.

На думку Гунька, такі події знизили рівень довіри виборців до нього як кандидата у народні депутати України. А обмеження суду про заборону відлучатися за межі Київської області негативно вплинуло на господарську діяльність ТОВ "Гільдія права", яким він керує.

За чотири дні утримання під вартою йому присудили мінімальне відшкодування, гарантоване державою – 20 тисяч гривень (5 тис. х 4 дні).

За майже рік у статусі підозрюваного суд, "виходячи з принципу справедливості, добросовісності та розумності, а також зі співмірності заявлених вимог тим стражданням, яких зазнав позивач у період з 29 березня 2018 року до 20 березня 2019 року", дійшов висновку про доведений розмір спричиненої моральної шкоди у сумі 1,98 тисячі гривень.

Нагадаємо, влітку 2019 року Гунько брав участь у позачергових виборах до парламенту по округу № 209 (Чернігівська область) від партії ВО «Батьківщина». Він не був обраний, замість нього мандат дістався Валерію Зубу від "Слуги народу".

Через рік, восени 2020, Гунько пройшов до Верховної ради по сусідньому округу №208 уже як кандидат від "Слуги народу".

Читайте також

Вибори за 208 округом: Ляшко звинувачує Гунька у підкупі. У «слуги» радять визнати поразку

На початок