Перейти до основного змісту
Вибух у банку в Чернігові: правоохоронці передають до суду справу щодо двох підозрюваних у підриві

Вибух у банку в Чернігові: правоохоронці передають до суду справу щодо двох підозрюваних у підриві

Вибух у банку в Чернігові: правоохоронці передають справу до суду
Підірваний банк у Чернігові та тунель, який вів до нього. Поліція Чернігівської області/Суспільне Чернігів

Слідчі поліції Чернігівщини скеровують до суду справу щодо 40-річного та 42-річного жителів Запорізької та Миколаївської областей. Їх підозрюють у підриві банківського відділення в Чернігові 6 травня 2024 року та намаганні викрасти гроші з банківських комірок громадян.

Про це повідомляє поліція Чернігівської області на своєму сайті.

Правоохоронці зазначають, що матеріали завершеного кримінального провадження з обвинувальними актами слідчі поліції передали прокуророві Чернігівської обласної прокуратури для подальшого скерування до суду

Вибух у банку в Чернігові: правоохоронці передають до суду справу щодо двох підозрюваних у підриві
Затримання підозрюваних у підриві банку в Чернігові. Поліція Чернігівської області

Що відомо про вибух у чернігівському банку

6 травня близько четвертої години ранку у приміщенні банку на вулиці Івана Мазепи у Чернігові сталася пожежа та вибух. Внаслідок цього пошкодило будівлю та автівки, що були припарковані поруч. Люди тоді не постраждали.

Поліцейські тоді встановили, що вміст сховищ банку не було пошкоджено. Проте вони зафіксували ознаки безуспішної спроби викрасти майно клієнтів з комірок у депозитарії, де зберігалось понад 5,5 мільйонів гривень.

За інформацією правоохоронців, до підриву банку причетні двоє підозрюваних, які готувалися до цього упродовж кількох місяців. За цей час чоловіки зібрали інформацію про розташування сховища, камер відеоспостереження банку, протипожежної сигналізації і шляхи проникнення до сховища. Затримані раніше вже були судимі за розбійні напади та незаконне зберігання зброї.

Також спільники викопали та укріпили тунель під землею до підвалу суміжної багатоповерхівки, а також підготували отвір у стіні безпосередньо до сховища банку. Правоохоронці стверджують, що протягом квітня та на початку травня на лінію "102" не отримували скарг від мешканців будинку №36 на вулиці Івана Мазепи у Чернігові та прилеглих будинків щодо шуму у підвалі чи під'їзді вночі.

"Проникли на дах будівлі банку, після — через вентиляційний канал наповнили приміщення банку паливно-мастильними матеріалами та підпалили через вентиляційні шафи безпосередньо горючий матеріал. Цим одночасно здійснили підпал по всій поверхні з подальшим вибухом. Після того як зайнявся банк і стався вибух близько четвертої години ранку (підозрювані, — ред.) достовірно знаючи, що в країні діє воєнний стан, проникли через тунель і зроблений отвір у підлозі до приміщення банку та зламуючи комірки шукали речі", — казав слідчий Максим Драгун.

Один із двох підозрюваних у вибуху в банку, якому інкримінують спробу викрасти понад 5,5 мільйонів гривень з комірок громадян, звинувачення заперечував. Йому 40 років, він родом з Миколаївської області. У Чернігові разом з родиною орендував квартиру.

"Я нічого не вчиняв, я нічого не робив, моя єдина помилка, що я хотів переїхати жити в Чернігів разом зі своєю дружиною".

На місці вибуху правоохоронці також знайшли рюкзак чорного кольору, який віддали на експертизу, де встановили, що він належить одному з підозрюваних.

"Знайдено клітини з ядрами і встановлено ДНК-профіль невідомої особи чоловічої статі. Провели порівняльну генетичну експертизу і підтвердили, що ДНК співпадає", — говорить слідчий.

За словами прокурора Андрія Авраменка, генетичні експертизи є одними з ключових доказів і доводять те, що підозрювані були на місці вибуху. Є ще низка доказів, зокрема, залишки слідів взуття.

"Було проаналізовано рух транспортних засобів, які перебувають у користуванні саме (підозрюваних, — ред.) Також була проведена аналітична робота стосовно їх мобільних з’єднань, в результаті чого знайшло своє підтвердження, що перебування (підозрюваних, — ред.) в місті Чернігові саме в період підготовки до вчинення цих злочинів, які їм інкримінуються на даний час. І саме також під час вчинення даного злочину".

Другий підозрюваний із Запоріжжя сказав, що не погоджується з підозрою, його вина не доведена, а до підриву банку він ніякого стосунку не має. Також додав, що у нього немає судимостей, а генетичні зразки у нього відібрали незаконно.

Під час обшуків вдома у затриманих та на об’єктах, що перебувають в їхньому користуванні, поліцейські вилучили, окрім доказів причетності проникнення до відділення банку та його підриву, також і психотропну речовину та майже 4,5 кілограма наркотиків, а саме – канабісу.

Правоохоронці підготували обвинувальні акти для підозрюваних за фактами:

  • умисного знищення та пошкодження чужого майна, вчинених за попередньою змовою групою осіб шляхом підпалу та вибуху, що завдало потерпілим – банківській установі, а також приватній особі, власникові пошкодженого вибухом автомобіля – загальних збитків на майже 5,6 мільйона гривень (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України);
  • у вчиненні незакінченого замаху на таємне викрадення чужого майна, за попередньою змовою групою осіб, поєднаному з проникненням у приміщення, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 185 Кримінального кодексу України).

Один з підозрюваних також обвинувачується у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин без мети збуту у великих розмірах, та у незаконному придбанні та зберіганні наркотиків без мети збуту в особливо великих розмірах (ч. 2 та 3 статті 309 Кримінального кодексу України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. 29 травня 2024 року у Новозаводському районному суді міста Чернігова підозрюваним обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у понад 7,5 мільйонів гривень за кожного.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок