Перейти до основного змісту
Працівники філармонійного центру у Чернігові по черзі йдуть у відпустки за власний рахунок: в чому причина

Працівники філармонійного центру у Чернігові по черзі йдуть у відпустки за власний рахунок: в чому причина

Немає грошей на фінансування закладів культури на Чернігівщині: в чому причина
Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм. Суспільне Чернігів

Працівники Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм змушені по черзі ходити у відпустку за власний рахунок. Причина – недостатнє фінансування закладу.

Про це у коментарі Суспільному повідомив гендиректор філармонійного центру Сергій Теребун.

Чому працівники філармонійного центру по черзі йдуть у відпустки за власний рахунок — розповідає директор Сергій Теребун
Сергій Теребун. Чернігівський обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм
"Проблеми з фінансуванням були з початку року, не виділили кошти у повному обсязі. Але ми протягом року ситуацію більш-менш скоригували, знайшли можливості вкластися в ту суму", – розповів Сергій Теребун.

25 жовтня 2024 року у соціальних мережах з’явилася інформація про останній виступ академічного симфонічного оркестру "Філармонія". Про це повідомили зі сцени перед початком концерту. Сергій Теребун, коментуючи ситуацію, відповів наступне:

"Один концерт скасували, а так – працюємо за планом. Частина працівників змушені йти у відпустки без збереження зарплати, але це буде по черзі, щоб не було шкоди для діяльності філармонійного центру. Будемо за можливості вкладатися в ту суму, яку нам визначив власник. Всі працівники поставились з розумінням", – зазначив Сергій Теребун.

Директорка департаменту культури і туризму облдержадміністрації Людмила Замай повідомила, що така ситуація з фінансуванням у всіх театрально-видовищних підприємствах області. Їх на Чернігівщині п’ять:

  • обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм;
  • обласний молодіжний театр;
  • обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка;
  • обласний театр ляльок імені Олександра Довженка;
  • Ніжинський академічний український драматичний театр ім.М.М.Коцюбинського.

За її словами, на їхнє утримання з обласного бюджету на 2024 рік було передбачено 110,7 мільйона гривень (36,9% від всього бюджету на утримання установ обласного підпорядкування).

"Всі розрахунки їм були доведені у травні, всі знали, що не вистачає бюджету на рік на утримання. Керівники розробляли план економії на цілий рік, щоб вкластися в ту суму, яку виділили в бюджеті. Вони враховували всі вакансії, лікарняні, відпустки за власний рахунок тощо. Якщо хтось не економив рік, то тоді зараз в установах люди йдуть у відпустки за власний рахунок", – розповіла Людмила Замай.

Директорка департаменту каже: попри жорсткі заходи економії, всі заклади продовжують функціонувати.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня

Вибір редакції

На початок