У Чернігові планують створити "Театр ветеранів". Такий вже є в Києві. Це спільний проєкт відділу комунікацій Командування Сил територіальної оборони ЗСУ та "Театру драматургів".
Про це в ефірі "Українське Радіо Чернігів" розповів ветеран Юрій Вєткін. Він — у складі "Театру ветеранів", який у Києві. Коли у Чернігові буде театр для ветеранів, чому це важливо — читайте далі.
Коли у Чернігові буде "Театр ветеранів"
Юрій Вєткін — ветеран та сценарист з Чернігова, який під час оборони міста втратив ногу. Зараз він учасник "Тетру ветеранів" у Києві, в якому грають п'єси, зокрема і ті, які написав чернігівець. Всі його тексти написані на основі подій, які він особисто переживав.
"Мені хотілося, щоб люди побачили як це виглядає. Ми всі там з ампутацією, поранені. А як він (герой театру, — ред.) до цього прийшов, чи як він з цим живе, от це я намагався показати. Тобто не тільки викликати співчуття, але ж і показати, через що людина пройшла до того, як ти її побачив. Мені було цікаво це дослідити і передати, щоб глядач це побачив".
Юрій Вєткін каже, що має намір створити "Театр ветеранів" у Чернігові.
"В мене є мрія створити театр для ветеранів саме в Чернігові. Я вважаю, що потенціал для цього дуже великий. Людей з творчими професіями в Чернігові, які зараз проходять службу, їх багато. Також вони мають дружин, дітей, які могли б себе спробувати на сцені. Ці люди готові грати. Ми дуже багато говорили про це з Олексієм Бишем (актор молодіжного театру, — ред.)".
Коли у Чернігові створять театр для ветеранів, поки точно не відомо, але першу виставу планують зіграти вже в цьому році, каже Вєткін.
"У нас зараз немає приміщення, але є певні домовленості з філармонійним центром, з театром ляльок. Ми можемо на цих сценах поставити свою якусь постановку".
Яку роль відіграє театр для ветеранів
"Театр ветеранів" — це соціалізація ветеранів до певних умов існування, каже Юрій.
"Ветерану це потрібно, тому що він взагалі відокремлюється. Ветеранів треба якось об'єднувати. Було дуже багато випадків, коли з ветеранами почали працювати психологи, і ветерани просили цивільних психологів вийти, бо не могли з ними спілкуватися. І от цей проєкт для ветеранів — це спільнота самих цих ветеранів, яка розповідає історії, які їм зрозуміли, і мовою, якою вони зрозуміли".
Хто входить у склад "Театру ветеранів"
У склад "Театру ветеранів", який у Києві, входять близько 15 людей. Це як ветерани, так і цивільні.
"У цивільних теж є рідні, які служать. В театрі для ветеранів є не лише актори, це і драматурги, і режисери, і кожен обирає для себе нішу в театрі. У нас взагалі дуже багато творчих людей які самі пишуть книги, вірші складають, дуже багато акторів. От у нас навіть є художник-постановник Руслан Іванов, який втратив руку. Також чудовий драматург, людина з великої букви — Максим Курочкін".
В "Театрі ветеранів" акторську майстерність викладали Римма Зюбіна, Наталія Ворожбит, Лєна Лягушонкова.
"Деякі приєднувалися навіть будучи за кордоном. Наприклад, Анастасія Косодій, вона за кордоном. Ми на зумі спілкувалися, висилали їй свої тексти, вона їх правила.
В "Театрі ветеранів" всі п'єси про війну, розповідає Юрій Вєткін.
"Бачення дружини, яка чекає військового. Бачення людини, яка адаптується після поранення, втрати ноги або тощо. Але всі пов'язані з війною. Кожен глядач знайде щось для себе", — зазначив він.
Нагадаємо, у київському "Театрі драматургів" з 18 до 20 жовтня пройшов "Фестиваль перших п'єс", на якому представили тексти, що створили учасники "Театру ветеранів". Почався фестиваль із п'єс Юрія Вєткіна.
"Перша п'єса «Вибух» — це мої відчуття, як я втратив ногу, як я боровся за життя. Друга п'єса — «Госпітальна рапсодія» про облогу Чернігова. А третя п'єса «Фантомка» — це про те, як дівчина втрачає ногу і як вона приймає себе і бореться з фантомкою, із цією новою формою свого існування", — сказав Юрій Вєткін.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.