На Чернігівщині наразі вживають заходів для посилення мобілізації.
Про це під час брифінгу 24 жовтня сказав начальник обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус.
"На сьогодні я не задоволений рівнем мобілізації і ми вживаємо заходів щодо її збільшення", – розповів Чаус.
Він додав, що посилені заходи з мобілізації триватимуть до перемоги України.
"Ми маємо зробити все, щоб, по-перше, дати можливість відпочити тим нашим підрозділам, які вже довго воюють в найактивнішій фазі. По-друге, щоб ворог бачив, що у нас є армія, яка готова і буде давати відсіч".
Що відомо про посилення мобілізації
Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету міністрів № 1147 від 8 жовтня, уряд вніс зміни до правил надання послуг поштового зв’язку, прирівнявши час зберігання повісток від ТЦК до судових повісток. Того ж дня чернігівці почали отримувати сповіщення про необхідність звернутися до відділення "Укрпошти" для отримання повістки від територіального центру комплектування та соцпідтримки. Повістка має вигляд рекомендованого листа, який одержувач отримує під підпис.
Що цьому передувало
24 вересня "УП", посилаючись на документ, який опинився у розпорядженні редакції, повідомляла, що уряд виділив 71 мільйон 820 тисяч гривень на централізований друк 900 тисяч повісток до кінця 2024 року.
Згідно з пояснювальною запискою Мінекономіки, планується друкувати 300 тисяч повісток на місяць. Міністерству фінансів доручено виділити кошти з резервного фонду державного бюджету.
Централізований друк повісток здійснюватиметься Міноборони або державними підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави (в поліграфічній галузі), на підставі договорів, укладених між відомством, призначеним оператором поштового зв’язку та відповідними державними підприємствами.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою.
Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
Одна зі змін — стали призивати чоловіків з 25 років, а не з 27, як було раніше. Ще одна зміна — військовозобовʼязані мали 60 днів для оновлення даних.
Тоді ж (18 травня) у тестовому режимі, а у червні вже повноцінно, запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market.
Після того, як людина зареєструвалася у "Резерв+" та внесла актуальні дані щодо себе, у застосунку підтягується інформація з реєстру "Оберіг" та дані вважаються оновленими.
16 липня — останній день, коли військовозобов'язані мали оновити дані в один зі способів: через додаток "Резерв +", в ТЦК та СП або у ЦНАПі.
З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.
26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.
Після набуття чинності оновленого законодавства про мобілізацію поліцейські мають право вимагати від військовозобов’язаних чоловіків військово-обліковий документ і документ, що посвідчує особу.
Також вони можуть перевірити, чи оновив військовозобов’язаний свої дані у ТЦК. У разі, якщо ж правоохоронці з’ясують, що військовозобов’язаний перебуває у розшуку ТЦК, то вони уповноважені затримати й доставити порушника до військкомату.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.