Перейти до основного змісту
Киснева терапія, крапельниці та уколи: як живе ковідне відділення обласної лікарні у Чернігові

Киснева терапія, крапельниці та уколи: як живе ковідне відділення обласної лікарні у Чернігові

Киснева терапія, крапельниці та уколи: як живе ковідне відділення обласної лікарні у Чернігові
. Суспільне: Чернігів

Щоденна киснева терапія, крапельниці та уколи в живіт. Майже півсотні пацієнтів з Covid-19 перебувають зараз в обласній лікарні. Там створили відділення, щоб надавати допомогу хворим, які окрім коронавірусу мають інші захворювання, як от інфаркт чи інсульт, або щойно перенесли операцію. Вони потребують особливого догляду. Під потреби відділення спеціально переобладнують будівлю колишнього госпіталю ветеранів. Побувала там і наша знімальна група.

Захисний костюм, бахіли, респіратор, маска та щиток – усе це щодня вдягають медичні працівники, перед тим, як іти до хворих на коронавірус.

Захисний костюм, бахіли, респіратор, маска та щиток – усе це щодня вдягають медичні працівники "ковідного" відділення.
Захисний костюм, бахіли, респіратор, маска та щиток – усе це щодня вдягають медичні працівники "ковідного" відділення. Суспільне: Чернігів

Відділення обласної лікарні, де лікують хворих із коронавірусом, поділене на 2 зони – чисту і так звану «червону». Остання займає два поверхи. На 5-му лежать хворі у більш тяжкому стані, на 4-му – легші. Усього 55 ліжок, до всіх підведений кисень.

Ковідне відділення поділене на 2 зони – чисту і так звану «червону».
Ковідне відділення поділене на 2 зони – чисту і так звану «червону». Суспільне: Чернігів

Нині у відділенні майже пів сотні пацієнтів. Деякі, окрім коронавірусу, мають інші захворювання – інфаркти, інсульти тощо. Такі люди потребують додаткових обстежень. Коли ж хворі перебувають у палатах, лікарі рекомендують їм лежати на животі.

«Так краще розкриваються і дихають легені. Навіть сатурація, коли людина лягає на живіт, одразу підвищується, навіть без подачі кисню», – пояснює Ігор Кузін.

Лікарі рекомендують хворим лежати на животі.
Лікарі рекомендують хворим лежати на животі. Суспільне: Чернігів

Сатурацію хворим вимірюють постійно. Аби підтримувати її рівень, більшість хворих потребують кисневої терапії.

Щодня медсестри приносять хворим воду, їжу та ліки. Також їм колють уколи у живіт. Це препарати, які розріджують кров, щоб не було тромбів.

Медсестри колють хворим уколи у живіт, щоб розрідити кров.
Медсестри колють хворим уколи у живіт, щоб розрідити кров. Суспільне: Чернігів
«Ця хвороба дуже підступна. Навіть якщо людина може почувати себе сьогодні добре, назавтра їй стає зле, а післязавтра вона помирає», – говорить пульмонолог Іван Тельнов.

Він каже, для хворих дуже важливо виконувати дихальні вправи та лікувальну гімнастику. Окрім фізичного стану у хворих погіршується стан психоемоційний, вони починають депресувати.

У відділенні планують розширювати кількість ліжок. Коли і на скільки поки не знають. Для цього необхідна більша ємність газифікаторів, де зберігається медичний кисень. Поки ж отримують та тестують нові засоби індивідуального захисту.

Читайте також:

"Помер від коронавірусу: 2000 жителів сіл на Чернігівщині залишились без лікаря"

Топ дня
Вибір редакції
На початок