Від COVID-19 помер єдиний лікар, який лікував 2 000 селян на Чернігівщині. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Від COVID-19 помер єдиний лікар, який лікував 2 000 селян на Чернігівщині. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Від COVID-19 помер єдиний лікар, який лікував 2 000 селян на Чернігівщині. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ Суспільне: Чернігів

Єдиний сімейний лікар, який обслуговував 2 тисячі сільських жителів на Чернігівщині, помер від коронавірусу. Без первинної медичної допомоги залишилися Нехаївка, Шаболинів і навколишні села Коропського району. Місцевим жителям пропонують тепер укладати угоду з медиками з Понорниці, яка за 45 кілометрів звідси. Тим часом першу медичну допомогу людям, які почали масово хворіти, вже зараз надають фельдшерка та медсестри.

Фельдшер та три медсестри, які працюють в нехаївській амбулаторії – обслуговують зараз близько тисячі жителів Нехаївки та найближчих чотирьох сіл. Та і цих медпрацівників попередили, що на дільниці можливо скоротять півтори ставки.

Фельдшер та три медсестри, які працюють в нехаївській амбулаторії – обслуговують зараз близько тисячі жителів Нехаївки та найближчих чотирьох сіл.Суспільне: Чернігів

Фельдшер та три медсестри, які працюють в нехаївській амбулаторії – обслуговують зараз близько тисячі жителів Нехаївки та найближчих чотирьох сіл.

Зараз з підозрою на коронавірус відправили 20 людей до Коропської лікарні, ще близько 50 лікуються вдома. Тестів на коронавірус в амбулаторії не роблять, бо немає лікаря, який би його призначив.

Тут був сімейний лікар, але в середині жовтня він помер від коронавірусу. Він обслуговував Нехаївську і Шабалинівську дільниці – загалом це близько двох тисяч населення.

Сімейний лікар, але в середині жовтня він помер від коронавірусу.Суспільне: Чернігів

Сімейний лікар, але в середині жовтня він помер від коронавірусу.

Зараз нехаївці змушені укладати угоди з сімейними лікарями з Понорниці. Це за 45 кілометрів звідси. Інших вільних терапевтів у Коропському районі немає.

«Нам сказали звертатися по дзвінку до понорницького лікаря, він випише направлення, і вишле смс-повідомленням», - розповідає жителька Нехаївки Валентина Тригуб.

За словами головного лікаря Коропського центру первинки, в районі не вистачає лікарів. Перенаправити в Нехаївку нікого.

«У нас 9 амбулаторій. Із них 6 без лікаря. Навіть у Коропі лікаря не вистачає. Один лікар помер, а другий – написала заяву. І це мінус 4,5 тисяч декларацій. А в грошах – це 2,5мільйони. Щоб зберегти центр, мені треба було скоротити всі ФАПи, а у нас їх 22. Уявляєте, всю медицину на селі знищити?! І все одно не вистачатиме 240 тисяч на зарплату. Я упросив лукарку, що звільнялася – назад повернулася. Але у мене не вистачає 8 лікарів», – розповів головний лікар Коропського ЦПМСД Микола Сємака.

Недобір декларацій зараз лише у понорницьких лікарів. Тому і пропонують нехаївцям записуватися туди.

Фельдшер і медсестри у Нехаївці працюють зараз у старому приміщенні сільської амбулаторії, яка ще має незручне розташування – за селом на узліссі. В центрі села за гроші з державного бюджету побудували нову, але не відкривають.

Фельдшер і медсестри у Нехаївці працюють зараз у старому приміщенні сільської амбулаторії, яка знаходиться за селом на узліссі.Суспільне: Чернігів

Фельдшер і медсестри у Нехаївці працюють зараз у старому приміщенні сільської амбулаторії, яка знаходиться за селом на узліссі.

Новозбудовану амбулаторію тут поки не відкривають.Суспільне: Чернігів

Новозбудовану амбулаторію тут поки не відкривають.

Новозбудована амбулаторія перебуває на балансі управління капітального будівництва ОДА. Там пояснили, мають передати приміщення місцевій громаді. Процедура затягується через зміни адміністративно-територіального устрою на Чернігівщині.

Повне відео

Читайте також

"У Чернігівському онкоцентрі у пацієнтки вимагали гроші за КТ, яка мала бути безкоштовною"

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди