У селі Шестовиця на Чернігівщині 19 серпня провели збори, де вирішували питання переходу громади з підпорядкування УПЦ (МП)УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.. Парафіяни одноголосно проголосували за перехід до Православної церкви України. Як розповіла голова ініціативної групи Ольга Сірик, вони опитували селян напередодні і отримали 180 голосів підтримки зміни конфесійного підпорядкування.
За перехід до ПЦУ в Шестовиці проголосували одноголосно — 52 людини. Збиралися біля будинку культури. Розпочали збори з молитви.
"Люди хочуть, щоб була ПЦУ. І дівчата з нашої громадської групи ходили, теж опитування зробили. І я підрахувала 180 голосів «За». Навіть пенсіонери є з інвалідністю, що не можуть вийти, вони не рухаються, то також там у списках є", — каже голова ініціативної групи Ольга Сірик.
Як розповіла Ольга Сірик, зараз у селі проживає близько трьохсот людей. До церкви, де править настоятель УПЦ (МП), ходить не багато.
"Я не розумію як це може бути після окупації, щоб село і досі ходило в парафію Московського патріархату, який розповсюджує наративи, розчиняє українську духовність, знищує українську націю повноцінно", — каже місцева жителька Христина Шестак.
Настоятель Чернігівського кафедрального собору святої Катерини Роман Кіник сказав, що збори — це основний крок переходу громади до Православної церкви України. Проте певний час займе оформлення документів.
"Коли вже всі документи, всі рішення будуть затверджені, офіційно прийняті, відповідно, тоді буде певне рішення вже і Чернігівського єпископа владики Антонія, чи буде призначений тут новий настоятель, чи можливо виявить бажання настоятель, який зараз є, приєднатися до своєї громади і зробити цей крок до єднання", — розповів Роман Кіник.
Настоятеля Свято-Миколаївської парафії УПЦ (МП) у селі Шестовиця Руслана Горобця на зборах не було. Прокоментувати ситуацію телефоном він відмовився. На момент зйомки церква була зачинена. Староста села Сергій Медведєв сказав, що розмовляв з Русланом Горобцем.
"Він сказав те, що хай люди ходять хоть так, якихось 10-15 чоловік, чим якщо перейдуть на українську православну церкву, то ходить туди ніхто не буде і не буде батюшки, який буде приїжджати на всі свята церковні. Він спілкується українською, але я бачу, що людям нашим не подобається те, що він править по старим цим святам, а нових дат він не підтримує", — каже староста села.
Нагадаємо, наприкінці жовтня 2023 року Руслан Горобець разом з іншим священником заїхали автомобілем на територію Свято-Троїцького собору у Чернігові. Церковнослужителі погрожували військовим, що охороняли територію собору. Про це Суспільному розповів журналіст видання "Челайн" Павло Солодовник. Тоді водій авто відмовився проходити огляд на стан сп'яніння і правоохоронці склали на нього протокол за кермування авто у нетверезому стані.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.