Водії, підсобні робітники та продавці — ці вакансії зараз найбільш затребувані на Чернігівщині. Про це у коментарі Суспільному повідомили в обласному центрі зайнятості. Станом на 1 липня, за аналітикою центру, кількість безробітних була в шість разів більшою, ніж кількість вакансій. Чому, попри це, не вдається уникнути дефіциту працівників та які вакансії закрити найважче.
Компанія, в якій працює заступник директора будівельної компанії Ярослав Іщенко, зводить два будинки у мікрорайоні Масани в Чернігові. Їх мали здати цьогоріч, але через дефіцит працівників здачу будинків відтермінували на рік.
"Якщо говорити порівняно з 2021 роком, коли працювали чотири будівельні майданчики, у нас було більше, ніж 250 працівників. На жаль, на сьогодні це – від сили 50".
Ще одна проблема, додає Ярослав – нестача кваліфікованих фахівців, які могли б навчити молоде покоління.
"Найбільше не вистачає бетонярів, кранівника і бригади арматурників. Бригада арматурників в середньому складається від 12 людей. На жаль, навіть якщо і приходять студенти, немає навіть працівників, які могли б учити".
Зі слів Ярослава, роботу підприємства уповільнює не лише нестача будівельників, а й водіїв.
"Частина будівельних матеріалів доставляється з інших областей. І так само не вистачає водіїв, які б могли це все доставляти вчасно на будівництво, щоб не порушувати терміни будівництва".
За інформацією обласного центру зайнятості, водії, підсобні робітники та продавці — це вакансії, які зараз є найбільш затребуваними на ринку праці на Чернігівщині.
Станом на 1 липня на обліку в центрі зайнятості перебували 4900 людей. І було 757 вакансій. Тобто на одне робоче місце – шість безробітних.
Заступниця директора Чернігівської філії обласного центру зайнятості Ірина Чечко говорить, існує дисбаланс між вакансіями, що є на підприємствах, і професіями людей, які зареєстровані на ринку праці.
"Багато безробітних мають вищу освіту. І вони обіймали посади середньої керівної ланки, менеджери, управителі".
За аналітикою обласного центру зайнятості, кількість безробітних серед колишніх керівників і технічних службовців у 2,5 раза перевищує кількість вакансій за цими професіями.
Про те, що фах шукачів роботи не відповідає запитам підприємств, говорить і голова федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов.
"Людей, які хочуть працювати, але не вміють працювати, їх багато. Але якщо треба покласти кладку, стати за станок, зробити обробку, таких людей, як виявляється, немає".
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.