Верховний Суд України постановив стягнути з Другої міської лікарні Чернігова 100 мільйонів гривень на користь клініки "Фрезеніус" за надані чернігівцям послуги з гемодіалізу протягом 2016-2018 років.
Про це повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако під час загальноміської наради 16 липня.
За його словами, таких коштів на рахунках лікарні наразі немає, а рахункам медзакладу загрожує арешт.
"Наразі лікарня може просто бути заблокована. Заарештувати рахунки — це медикаменти, це обслуговування. Заробітну плату вони не можуть арештувати, але там доплати є до заробітної плати лікарям, преміальні, щось ще. Очевидно, що зараз у нас немає іншого шляху, ніж домовлятися про реструктуризацію цих 100 мільйонів. Це нереально зараз знайти ці кошти, ні в бюджеті міста, ні тим більше в бюджеті лікарні, і нам їх ніхто не дасть".
Ломако говорить, що певні кошти для виплати за цим рішенням місто готове закласти у бюджеті на 2025 рік.
"Тому потрібно говорити з судовими виконавцями, з адвокатами, таким чином, що ми як власник готові в бюджеті 2025 року передбачати якісь кошти згідно з договором реструктуризації, скільки це буде поквартально чи помісячно виплачуватись. У 2024-му спробуємо, ми не обіцяємо, але розглянемо це питання на найближчій сесії, у серпні чи вересні. Але треба вже зараз спілкуватися і домовлятися попередньо про якийсь договір реструктуризації цього боргу, який взагалі для мене нонсенс".
Також він зазначив, що звернеться до НАБУ, аби там перевірили роботу суддів, які ухвалювали відповідне рішення та адвокатів "Фрезеніуса".
"Тому що я не уявляю, як суд в здоровому глузді міг ухвалити рішення щодо 100 мільйонів гривень на користь приватної фірми стягнути з лікарні, яка жодної послуги у них не замовляла. Якщо «Фрезеніус» чітко скаже 100 мільйонів, і нас нічого не влаштовує, ніяка реструктуризація, арештують рахунки, то треба буде позачергову сесію збирати й розв'язувати це питання на сесії".
Нагадаємо, що медичний центр "Фрезеніус", відкрився у Чернігові 15 жовтня 2010 року. Там лікувалися хворі безкоштовно, а послуги клініки оплачувалися з державного бюджету.
Раніше приватна клініка "Фрезеніус" через суди намагалася стягнути близько 60 мільйонів гривень з облдержадміністрації, міської ради та міської лікарні №2 Чернігова за послуги гемодіалізу, надані у 2017-2018 роках.
Тодішній міський голова Чернігова Владислав Атрошенко казав, що гроші з держбюджету фірмі "Фрезеніус" перераховували через рахунки Другої міської лікарні й приватній клініці місто нічого не винне. До того ж в інших медичних закладах міста було гемодіалізне обладнання для лікування хворих. Раніше директор компанії Роман Шурдук у коментарі Суспільному говорив, що вони хочуть повернути гроші, які мали заплатити "Фрезеніусу" за лікування пацієнтів після того, як з ними не продовжили контракти, але люди відмовились проходити процедуру в інших закладах охорони здоров’я.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.