"Муніципальною нянею" на Чернігівщині стали користуватися у чотири рази менше: що зміниться надалі

"Муніципальною нянею" на Чернігівщині стали користуватися у чотири рази менше: що зміниться надалі

Муніципальна няня на Чернігівщині, що змінилося у 2024 році
Жінка годує дитину з ложечки. Getty Images

37 жителів Чернігівщини користувалися послугою "муніципальна няня" станом на 1 січня 2024 року, вже до 1 червня таких людей по області залишилося дев'ять. Про це Суспільному повідомили у департаменті соціального захисту населення Чернігівської ОДА. 7 червня Кабмін розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься ця послуга. Про те, що змінилося — читайте далі.

Як зазначають у департаменті, відповідно до оновленої Постанови, зокрема, збільшили, в окремих випадках, вік дитини з трьох до шести років та додали категорію сімей, які проживають там, де робота дитсадків неможлива.

На "муніципальну няню" тепер мають право:

  • діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
  • діти до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
  • діти до 6 років, у кого один з батьків  є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше — це діти віком до 3 років);
  • діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).

Розмір, який відшкодовує держава за послуги по догляду за дитиною тим, хто користується "муніципальною нянею" у 2024 році, складає орієнтовно 7 100 гривень за місяць.

"Муніципальною нянею" не можуть бути родичі першого ступеня споріднення.

Отримати послугу "муніципальна няня" можуть батько або мати, чи опікуни дитини за умови, якщо вони працевлаштовані, та не перебувають у відпустці по догляду за дитиною. Але це не стосується батьків, які є інвалідами І або ІІ групи.

На початок