У восьми громадах Чернігівщини запускають проєкт для збільшення патронатних сімей

У восьми громадах Чернігівщини запускають проєкт для збільшення патронатних сімей

Сім'я за столом
Сім'я за столом. Getty Images

Вісім громад Чернігівської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату". Це Бахмацька, Куликівська, Менська, Ніжинська, Носівська, Понорницька, Козелецька і Корюківська.

Про це повідомила регіональна координаторка проєкту Юлія Харченко.

За її словами, головна мета проєкту — подвоїти кількість патронатних родин у державі. Наразі їх 280.

"З цими громадами буде укладено відповідний меморандум співпраці. Плануємо удосконалити процедуру, форму інформування та відбору. Допомогти громадам здійснити інформаційну компанію, яка допоможе залучити, охочих створити патронатні родини", — каже Юлія Харченко.
Координаторка проєкту для збільшення патронатних сімей Юлія Харченко
Юлія Харченко. Суспільне Чернігів

Координаторка зазначила, що на рівні громад буде надаватися технічна, матеріальна та соціально-психологічна допомога для розвитку сімейних форм виховання.

Проєкт виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу спільно з Партнерством "Кожній дитині", Мінсоцполітики, Національною соціальною сервісною службою України та Координаційним центром з розвитку сімейного виховання.

За інформацією заступниці начальника служби у справах дітей Чернігівської ОДА Наталії Руденок, з 2017 року в регіоні послугою патронатного виховання скористалися 184 дитини. А на Чернігівщині зараз діють 15 патронатних сімей.

"Ще з трьома кандидатами планується протягом цього тижня укласти договір. І ще у нас є два кандидати, які планують проходити відповідне навчання. У нас на початку цього року було 12 патронатних вихователів. Завдяки роботі на місцях у громадах і інформаційній кампанії в соціальних мережах, на зустрічі з активом сіл та міст — досягли такого результату", — каже Наталія Руденок.
Заступниця начальника служби у справах дітей Чернігівської ОДА Наталія Руденок
Наталія Руденок. Суспільне Чернігів

За її словами, у 2024 році розмір грошового забезпечення для патронатного вихователя в місяць становить п'ять прожиткових мінімумів, тобто 14 600 гривень.

Також виплачується допомога на кожну дитину відповідно до віку — це 2,5 прожиткового мінімуму. До шести років ця сума становить близько 6 500 гривень, від 6 до 18 років — близько 8 000 гривень.

Якщо дитина з інвалідністю, то — 3,5 прожиткового мінімуму. До 6 років — це близько 9 000 гривень, від 6 до 18 років — близько 11 200 гривень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок