На Чернігівщині протягом 2024 року планують створити 10 арттерапевтичних кімнат для дітей і дорослих

На Чернігівщині протягом 2024 року планують створити 10 арттерапевтичних кімнат для дітей і дорослих

Дитина малює фарбами під час арттерапії
Дитина малює фарбами. Getty Images

Протягом 2024 року у Менській, Холминській та Корюківській громадах на Чернігівщині планують створити 10 арттерапевтичних кімнат, в яких зустрічі й заняття проводитимуть місцеві психологи та педагоги.

Про це Суспільному повідомили у спілці "Громадські ініціативи України".

Як йдеться у повідомленні, створення таких кімнат відбуватиметься у рамках програми CLEARПрограма CLEAR впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID’s BHA)., а головним завданням проєкту є "допомога дітям і батькам з постраждалих від війни громад подолати емоційні та психологічні наслідки пережитого".

На першому етапі реалізації проєкту 40 психологів та педагогів з місцевих громад пройдуть фахове навчання для опановування новими методиками надання психологічної підтримки із застосуванням арттерапевтичних методик. Паралельно в громадах відбуватиметься облаштування цих кімнат.

"Важливо, щоб кожна дитина і доросла людина, які перебувають у стані дистресуДистрес — стан, при якому людина не в змозі повністю адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків і проявляє дезадаптивну поведінку. Це може бути очевидним у наявності явищ невідповідної соціальної взаємодії: як-то агресія, пасивність чи ізоляціонізм. мали можливість отримати психологічну підтримку, відчути спокій і здатність упоратися у складній ситуації та приймати обґрунтовані рішення. Саме в цьому допоможуть арттерапевтичні методики, з якими будуть працювати навчені нами педагоги й психологи місцевих шкіл", – розповідає керівниця проєкту Неля Лавриненко.

До кінця року в рамках проєкту планують надати психологічну підтримку через заняття арттерапією не менше як для 500 дітей та 600 дорослих.

Починаючи з 2022 року аналогічні арткімнати створили в Іванівській, Сосницькій та частині Корюківської громад, а також надали психологічну підтримку понад 1 000 дітей та дорослих.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок