У США розслідують поведінку конгресвумен з Чернігівщини Спартц через скарги персоналу на її "лють та токсичність"

У США розслідують поведінку конгресвумен з Чернігівщини Спартц через скарги персоналу на її "лють та токсичність"

Конгресвумен США Вікторія Спартц українського походження з Чернігівщини
Конгресвумен США Вікторія Спартц українського походження з Чернігівщини. Getty Images

Комітет з питань етики Палати представників Конгресу США провів попереднє розслідування щодо поведінки конгресвумен українського походження з Чернігівщини Вікторії Спартц з її персоналом. Все через скарги нинішнього та колишнього її помічників на "зловживання", "загальну токсичність" і "лють" Спартц.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на Politico.

Ці помічники через страх помсти з боку Спартц побажали залишитися анонімними, але заявили, що їхні скарги подали слідчим комісії ще до того, як Спартц виграла свої первинні перегони минулого місяця. За їхніми словами, слідчі сказали їм, що комітет не розпочне офіційного розслідування до цього часу, зважаючи на потенційну можливість втручання у вибори.

Також помічники стверджують, що подібна поведінка Спартц продовжується і досі. За останні кілька тижнів вона нібито запровадила скорочення заробітної плати на десятки тисяч доларів для деяких співробітників, що відбулося на тлі її постійних скарг на роботу своїх підлеглих. А у квітні Спартц надсилала співробітникам записку, в якій забороняла їм розмовляти з репортерами Politico, які шукали інформацію про її офіс.

"Якщо ви відчуваєте сильне бажання облити мене брудом, я не проти... Але, будь ласка, не використовуйте вигадані спекуляції, які можуть поставити чиєсь життя під загрозу... Це неетично і не послужить вам на користь у майбутньому", — йшлося у записці.

За словами людини, знайомої з цією справою, керівник апарату конгресвумен Патрік Слоуінскі подав у відставку, пропрацювавши на цій посаді менш як місяць, та відмовився від коментарів. Майкл Стівенс, який був директором з комунікацій Спартц з січня, також подав у відставку, за словами тієї ж людини.

Сюжет Суспільного про Вікторію Спартц восени 2020 року:

У відповідь на повідомлення про розслідування комісії з етики Спартц сказала, що "не розуміє, про що ви говорите".

Судячи з того, що розповіли Politico шість нинішніх і колишніх помічників за останні місяці, її поведінка практично не змінилася. Двоє згаданих раніше людей, які також залишилися анонімними, розповіли про випадки словесних образ слідчим з питань етики.

За словами цих двох людей, розслідування з питань етики також охоплює використання ресурсів Палати представників, що фінансуються платниками податків, для проведення передвиборчої кампанії в робочий час. За словами співрозмовників, Спартц іноді запитує співробітників про питання кампанії, дзвонить їм на службові телефони, коли вони перебувають в офісі.

"Зазвичай вона дзвонить комусь телефоном або говорить в обличчя, лається, вимовляє слово на літеру "F" близько мільйона разів, називає їх довбаними дебілами, довбаними дітьми, довбаними, як завгодно. Це відбувається щотижня. Це не рідкість. Всі мої взаємодії з нею були сповнені цілковитої й тотальної люті", — каже один зі співробітників Спартц.

Два терміни перебування Спартц у Конгресі були відзначені високою плинністю кадрів, гострою критикою президента України Володимира Зеленського і, зрештою, її відмовою від підтримки допомоги Україні, країни, де вона народилася.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок