Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака

Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака

Ломако, Брижинський, Чернігів, транспорт, земля
Олександр Ломако і Дмитро Брижинський, позаду яких транспорт і гаражі. Суспільне Чернігів

Небажання начальника Чернігівської МВА Дмитра Брижинського розв'язувати питання із громадським транспортом у місті пов'язане із земельними інтересами забудовників від "Слуги народу". Про це сказав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. На його думку, Брижинський заявив про відмову збільшувати компенсаціїЗрештою, 27 травня Дмитро Брижинський підписав виплату компенсації перевізникам у розмірі шести мільйонів гривень. приватним перевізникам за квітень з шести до дев'яти мільйонів гривень саме після того, як земельна комісія висловила зауваження щодо низки земельних питань, які мали розглянути на сесії 28 травня. Всі вони, як з’ясувалося, пов’язані з іменем депутата міськради від "Слуги народу", забудовника та радника Брижинського Максима Черненка.

Про які земельні ділянки йдеться, як цю ситуацію коментує Черненок і що на звинувачення Олександра Ломака відповідає Дмитро Брижинський — читайте далі.

Історія питання

2 травня у Чернігові на маршрути не вийшов транспорт усіх чотирьох приватних перевізників. Сталося це після того, як начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський заявив, що не підтримуватиме збільшення компенсацій перевізникам з шести до дев'яти мільйонів гривень. На його думку, це не передбачено міською програмою, в якій на компенсацію вартості перевезень на 2024 рік заплановано 75 мільйонів гривень (тобто 6,25 мільйона на місяць). В.о. міського голови Олександр Ломако також пов’язував блокування виплати компенсацій із земельними інтересами Максима Черненка. Тоді мова йшла про три земельні ділянки в гаражах на вулиці Мартина Небаби, 106. Як тоді пояснював начальник управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради Василь Дмитренко, на його ім'я надійшов лист від військової адміністрації, де було вказано, що необхідно підготувати договори конкретному підприємствуЗгадане Дмитренком підприємство — це ТОВ "Альянс міжрегіонального співробітництва", уповноваженими особами якого, згідно з даними YouControl, є Максим Черненок та Валентина Черненок — засновниця цього товариства. для реалізації відповідних пунктів Чернігівської військової адміністрації. Черненок та Дмитро Брижинський звинувачення на їх адресу заперечували. Натомість останній пояснював своє рішення не підвищувати розмір компенсації зі збільшенням прибутку перевізників і небажанням задовольняти інтереси одного із них — Володимира Коваленка із фракції "Рідний дім".

Як це було, можна переглянути тут:

Про які земельні ділянки йдеться зараз?

23 травня у Чернігівській міській раді відбулося засідання земельної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

За словами голови комісії, депутата міськради від фракції "Рідний дім" В'ячеслава Летути, на цьому засіданні була низка земельних питань, які мали розглядати на сесії 28 травня. І відносно деяких виникли зауваження.

А саме щодо ділянок, які розташовані:

  • за адресою провулок Коцюбинського, 4/5;
  • у садівничому товариству "Авіатор";
  • на вулиці Мартина Небаби, 106.

Як пояснює В'ячеслав Летута, на земельній ділянці в історичному центрі Чернігова за адресою провулок Коцюбинського, 4/5 планують побудувати багатоповерхівку.

"На схемі було видно, що будинок перегороджує вхід/вихід, виїзд/заїзд деяким громадянам, які живуть по сусідству. Ми запросили власників цих будинків, поговорили з ними. Власники сказали, що їм про це все нічого не відомо. Якщо ми виділимо земельну ділянку в тих межах, як хоче власник, то ми перегородимо доступ інших жителям цього району", — каже Летута.
Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака
В'ячеслав Летута. Суспільне Чернігів

Цю землю хоче отримати "Селянська інноваційна холдингова компанія".

"За цією компанією стоїть один із депутатів міської ради. Це одна із земельних ділянок, які є маніпуляцією. Я не хочу, щоб моїми руками робили злочинні дії, не хочу", — коментує В'ячеслав Летута.

Згідно з даними, розміщеними на платформі YouControl, кінцевий бенефіціарний власник ТОВ "Селянська інноваційна холдінгова компанія «Сінком холдінг»" — є Марина Черненок — дружина депутата Чернігівської міської ради від фракції "Слуга народу" Максима Черненка, про що вказано і в його декларації.

"По цьому пункту, на сьогоднішній день ми зняли це питання з розгляду, тому що є зауваження від мешканців, є офіційний лист, скарги, тому ми — зняли. Включимо в наступну сесію, нехай суб'єкт господарювання домовиться з людьми, пояснить людям", — сказав В’ячеслав Летута.

Ще одне місце на мапі Чернігова, щодо якого в земельній комісії є зауваження — ділянки, розташовані у садівничому товаристві "Авіатор" в районі Стрілецької набережної.

Згідно з проєктом рішення Чернігівської міської ради, це ділянки №199 (4 сотки) та №200 (5,2 сотки), які належать Петру Черненку — батьку Максима Черненка. Власник хоче змінити цільове призначення землі — з "для індивідуального садівництва" на "для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури".

"Без детального плану, без погодження із садівничим товариством — хоче зробити зміну цільового призначення для забудови багатоквартирного будинку", — каже В'ячеслав Летута.

І, як йдеться в тому ж проєкті рішення Чернігівської міської ради, поряд із зазначеними ділянками у садівничому товаристві розташована ще одна земельна ділянка, площею 3,88 сотки — на вулиці Курсанта Єськова, 16. Вона теж у власності батька Максима Черненка. І відносно неї теж стоїть питання зміни цільового призначення для будівництва багатоповерхівки.

Вже вищезгаданим ділянкам на вулиці Мартина Небаби хочуть продовжити оренду. Там, за словами В'ячеслава Летути, є заборгованість у розмірі 209 тисяч гривень.

"У нас є домовленість, що якщо у суб'єкта господарювання є заборгованість, то ці питання ми знімаємо з розгляду до тих пір, поки цей суб'єкт господарювання, власник цього об'єкту, не розрахується з боргами", — каже В'ячеслав Летута.

За його словами, це питання виносилось на сесію міськради і в лютому, але тоді теж депутати одноголосного зняли це питання.

"До того моменту, коли людина розрахується. З нашого боку немає ніякого тиску депутатів земельної комісії", — стверджує Летута.

На засіданні земельної комісії у міськраді, яке відбулося 23 травня, питання щодо усіх трьох земельних питань рекомендували не розглядати на найближчій сесії міськради 28 травня.

Заяви Брижинського та "закиди" Ломака

Ввечері 23 травня начальник МВА Дмитро Брижинський у своєму Телеграм-каналі повідомив: він не буде збільшувати суму компенсації приватним перевізникам за квітень з шести до дев'яти мільйонів гривень, як просило його керівництво Чернігівської міської ради.

А також Брижинський написав, що разом з цим проханням йому натякнули: "За це — надалі будуть сприяти реалізації ініціатив військової адміністрації на виконавчому комітеті та сесії ".

Згодом в управлінні транспорту міськради повідомили, що не просили збільшити суму компенсації, а пропонували перерозподілити вже наявні гроші. Окрім того, Олександр Рижий додав, що офіційної відповіді на лист з пропозиціями, відправлений 14 травня, вони так і не отримали (розмова відбувалася 24 травня, — ред.), а читали лише те, що Дмитро Брижинський писав у своїх соцмережах.

Зранку 24 травня в. о. міського голови Олександр Ломако відповів Брижинському у своєму Телеграм-каналі, де вкотре звинуватив начальника МВА, що той не розв'язує транспортне питання через земельні інтереси.

Бо, на думку Ломака, саме після засідання земельної комісії Брижинський заговорив про перевізників.

"На сесію 28 травня забудовники зі "Слуги народу" звернулися з добрим десятком питань щодо чернігівської землі. По частині із них у представників громади є суттєві зауваження. Одразу після цього ми побачили серію істеричних дописів Брижинського в соціальних мережах. В одному із них він знову погрожує зупинити громадський транспорт в місті", — написав Ломако.
Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака
Олександр Ломако. Суспільне Чернігів

До речі, про земельні інтереси, Брижинського і транспортну проблему в місті — в. о. міського голови нагадував у своєму Телеграм-каналі й 21 травня. Тоді ж, у цьому дописі, звертався до керівництва ОВА, щоб те вплинуло на ситуацію.

Що відповів Дмитро Брижинський

Суспільне звернулося за коментарем до Дмитра Брижинського щодо звинувачень на його адресу від Олександра Ломака. Ми запитали його, чи пов’язане його небажання збільшувати компенсацію приватним перевізникам із земельними інтересами його радника, депутата від "Слуги народу" Максима Черненка.

"Це чергова яскрава брехня секретаря міської ради. Він застосовує її для того, щоб здійснювати тиск, шантажувати та вимагати від військової адміністрації виділення великих коштів в інтересах наближених до нього людей (мова про гроші на компенсації приватним перевізникам, — ред.). Вимога військової адміністрації залишається єдиною — долучити до програми підтримки громадського транспорту комунальне підприємство".
Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака
Дмитро Брижинський. Суспільне Чернігів

Також Дмитро Брижинський пояснив, що розвивати комунальний транспорт в місті необхідно для того, щоб не повторилася ситуація 2022 року. За його словами, тоді перевізники відмовились здійснювати евакуацію населення і тому довелося залучати автобуси з Київської області. А тепер, на початку травня, відмовились виконувати свої умови за договорами й одночасно зупинилися "за командою секретаря міської ради".

Брижинський вважає, що за ті гроші, які виділені за програмою розвитку громадського транспорту Чернігова (саме в рамках цієї програми на 2022-2024 роки передбачена компенсація приватним перевізникам, — ред.), місто могло б вже придбати власні автобуси.

"У 2022 році — 40 мільйонів, у 2023 — 66 мільйонів, на 2024 рік заплановано 75 мільйонів. Якщо порахувати всю суму і розділити її на середню вартість автобусу в 3-4 мільйони — це близько 50 автобусів", — підраховує Дмитро Брижинський.

На його думку, 50% перевезень повинні виконувати приватні перевізники, 50% — комунальне підприємство.

"Це надало б можливість нам не відчувати цей шантаж, який наразі відбувається з боку перевізників", — зазначає Брижинський.

Що розповів Максим Черненок

Суспільне поспілкувалося також і з Максимом Черненком. Депутат міськради підтверджує, що земельні ділянки, про які йдеться, дійсно, пов'язані з ним. І, дійсно, вони "проблематичні". Але, за його словами, ці проблеми через те, що приблизно з 2021 року міськрада "блокує" розв'язання питань по цім ділянкам.

А те, що його земельні інтереси й громадський транспорт в місті якось пов'язані, вважає нісенітницею.

"Це ж стосується не лише мене, така практика — по всьому місту. Якщо ці питання не вирішують з начальником управління, то будуть знайдені будь-які приводи: розробити детальний план планування, ще щось... ", — пояснює свою позицію Черненок.

З його слів, наприклад, розроблення детального плану території щодо ділянки у садівничому товаристві "Авіатор" — це необґрунтована вимога.

"Уявіть собі, там 3-5 соток, і — детальний план. Такі документації у нас за 10 років лише по Масанах створювались. Це будівельна документація, яку розробляє Державний інститут проєктування міст, розробляє на величезні території. А дозволи сусідів? Це все — надумані приводи. Ця земельна ділянка (у садівничому товаристві, — ред.) була вилучена із комунальної власності ще у 2008 році", — каже Максим Черненок.
Земля і транспорт у Чернігові: що відомо про новий виток конфлікту Брижинського та Ломака
Максим Черненок. фейсбук Максим Черненок

Депутат пояснює: всі ділянки, про які йдеться, — це ділянки під об'єктами, що перебувають у власності.

"Тобто є об'єкт (гаражі на вул. Небаби — ред.) і там "два метри на відмостку", ми оформляємо землю і нам не дають її оформити. З 2021 року, як придбали об'єкти, ми зверталися за оформленям права оренди на цю земельну ділянку. І з 2021 року ці питання не розглядаються, знімаються. Про який можна говорити борг, якщо сама міська рада не надає в оренду цю земельну ділянку? Щоб не було питань, ми готові сплатити, але не називати це боргом, бо боргу юридично немає. У нас за три роки збитки по цьому об'єкту 540 тисяч. Ми планували здати в оренду під реконструкцію, ми б отримували орендну плату", — говорить Черненок.

Зважаючи на ситуацію, каже він, скоріш за все, вони планують звертатися до суду та стягувати збитки з бюджету. Тим більше така практика у Чернігові, за його словами, вже є.

Що ж до претензій мешканців будинків на провулку Коцюбинського 4/5, депутат каже, що жодних скарг до нього не надходило.

"Тому що ми придбали цей об'єкт у фонді комунального майна і тепер хочемо оформити цю земельну ділянку під цим об'єктом відповідно до цільового призначення, яке передбачене генеральним планом житлової та громадської зони. Ми просимо надати дозвіл на розробку проєкту. Це тільки дозвіл. Потім буде готуватися проєкт і він буде погоджуватися з усіма суміжниками", — пояснює депутат.

Максим Черненок також назвав звинувачення Олександра Ломака наклепом.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок