В'язні Менської виправної колонії на Чернігівщині скаржаться на умови утримання

В'язні Менської виправної колонії на Чернігівщині скаржаться на умови утримання

Порушення у Менській колонії
Менська колонія. Омбудсман України

31 скарга від засуджених Менської виправної колонії №91, що на Чернігівщині, надійшла до Мінюсту протягом 2023 року. З початку 2024 року таких скарг надійшло 10.

Таку інформацію надало Міністерство юстиції України Суспільному у відповідь на запит.

Нагадаємо, в кінці квітня працівники Офісу омбудсмана під час моніторингового візиту до Менської виправної колонії №91 зафіксували "нестерпні умови", в яких наразі проживають засуджені сектору максимального рівня безпеки.

Менська колонія: офіс омбудсмана виявив порушення утримання в'язнів
Приміщення Менської колонії. Омбудсман України

Зокрема, йшлося про плісняву та грибок на стінах, відсутність вентиляції, вбиральні поряд зі спальними місцями, вікна не відчиняються для провітрювання, антисанітарію й тарганів у кімнаті, де їдять засуджені.

Пліснява у Менській колонії
Пліснява на стінах у приміщенні Менської колонії. Омбудсман України

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Telegram-каналі написав, що у таких умовах утримують не всіх засуджених у цій колонії.

"Дехто, як з’ясувалось, має привілеї. Так, троє засуджених проживають у належних умовах, їх утримують ізольовано від інших. Такий комфорт керівництво колонії забезпечило після того, як туди доправили відбувати покарання ексочільника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту", — написав Лубінець.
Ліжка у приміщенні Менської колонії
Ліжка у приміщенні Менській колонії. Омбудсман України

У запиті Суспільного стосовно на питання про перебування у Менській колонії ексочільника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Мін’юст відповіді не надав.

Кухня у Менській колонії
Кухня Менської колонії. Омбудсман України

Щодо зафіксованих Офісом омбудсмана порушень відповіли так:

"З Офісу омбудсмана звітів, складених за результатами моніторингового візиту до установи, не надходило".

За інформацією на сайті омбудсмана України в межах колонії створено п'ять секторів з різними рівнями безпеки для тримання колишніх правоохоронців. У день відвідування в установі утримувалося 329 засуджених. За три місяці 2024 року в установі задокументовано 74 випадки порушень порядку засудженими, за які до них застосовано 53 дисциплінарних стягнення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок