КП "Міськсвітло" у Чернігові очолив Сергій Гарус

КП "Міськсвітло" у Чернігові очолив Сергій Гарус

Сергій Гарус на фоні нічного Чернігова 15 травня 2024 рік
Сергій Гарус на фоні нічного Чернігова. Суспільне Чернігів/Facebook-сторінка Сергія Гаруса

Сергій Гарус став директором чернігівського комунального підприємства "Міськсвітло". До виконання своїх обов'язків він приступив вчора, 14 травня. Цю інформацію Суспільному він особисто підтвердив телефоном.

Сергій Гарус змінив на посаді Дмитра Хажевскаса, який очолював КП "Міськсвітло" з березня 2021 року та звільнився у зв'язку із закінченням контракту.

Що відомо про Сергія Гаруса

Народився 6 травня 1976 року. Одружений. Дружина — Жанна Гарус. Має двох дітей, 24-річного сина Данила та 16-річну доньку Марію.

З 2016 року по 2020 рік був головою Іванівської громади, до цього очолював КП "Паркування та ринок".

У 2023 році працював в управлінні освіти Чернігівської міської ради.

Згідно з електронною декларацією, має житловий будинок у селі Количівка площею 200 квадратних метрів. Також є співвласником будинку в селі Лукашівка площею 51 квадратний метр. Однак, за його словами, цей будинок згорів.

Також, у декларації зазначені 24 земельні ділянки в селах Количівка та Іванівка. 20 з них зареєстровані на Сергія Гаруса, чотири — на його дружину Жанну. Як він прокоментував Суспільному, всі ці ділянки придбані власним коштом ще у 2008 році, однак у зв'язку зі змінами в законодавстві, державна реєстрація на них відбулася у 2017 році.

У власності Сергій Гарус має човен, причеп до нього та декілька причепів для авто. Автівки наразі посадовець немає.

Крім того, в декларації вказано, що він володіє катком дорожнім. За його словами, цей транспортний засіб він передав у право користування КП "Іванівське" за одну гривню на рік під час своєї каденції на посаді голови громади.

Готівкою Сергій Гарус зберігає 90 тисяч доларів США і 30 тисяч гривень. Також в декларації зазначено, що 30 000 доларів США він позичив.

Нагадаємо, Сергій Гарус був фігурантом у справі про розкрадання коштів під час будівництва амбулаторії в селі Іванівка, що біля Чернігова. 29 грудня 2022 року, за інформацією джерел Суспільного, в нього вдома правоохоронці проводили обшуки. У коментарі Суспільному Гарус тоді розповів, що вважає справу та відповідні обшуки політичним та психологічним тиском на нього. Все через його публічні дописи у соціальних мережах з критикою обласної влади, зокрема щодо розповсюдження гуманітарної допомоги.

Суспільне детально розповідало про це у сюжеті:

Наразі, як повідомив Сергій Гарус у коментарі Суспільному, ця справа закрита у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок