Керівника чернігівської спортшколи "Юність" Геннадія Прокоповича звинувачують у привласненні грошей та профнепридатності

Керівника чернігівської спортшколи "Юність" Геннадія Прокоповича звинувачують у привласненні грошей та профнепридатності

Керівник чернігівської спортшколи "Юність" у Чернігові Геннадій Прокопович
Керівник чернігівської спортшколи "Юність" у Чернігові Геннадій Прокопович, якого звинувачують у привласненні коштів та профнепридатності. УАФ / ПФЛ

Робоча група постійної комісії Чернігівської обласної ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму провела перевірку фактів привласнення коштів та професійної придатності керівника СДЮШОР "Юність" Геннадія Прокоповича.

Про це Суспільному повідомив депутат обласної ради та військовослужбовець Іван Чаус.

Депутат Чернігівської обласної ради та військовослужбовець Іван Чаус
Іван Чаус. Іван Чаус
"Людина сім років була на посаді незаконно. До комісії увійшли представники освіти, депутати обласної ради. Працювали протягом двох місяців. Там багато порушень, які, я думаю, будуть цікаві не тільки керівництву області, а й правоохоронним органам", — розповів Іван Чаус.

Після цієї перевірки постійна комісія надіслала начальнику Чернігівської ОВА В’ячеславу Чаусу та голові обласної ради Олені Дмитренко наступні пропозиції:

  • переглянути практику призначення керівників комунальних закладів обласної ради;
  • внести на розгляд найближчої сесії обласної ради питання про перепідпорядкування СДЮШОР "Юність" департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА (наразі підпорядковується обласному департаменту освіти і науки, — ред.);
  • винести на розгляд найближчої сесії облради питання про доцільність перебування на посаді Геннадія Прокоповича;
  • звернутись із заявою до правоохоронних органів щодо можливих фактів порушень законодавства в роботі керівництва СДЮШОР "Юність" та відшкодування збитків, завданих школі й громаді.

Підставою для перевірки стала заява чернігівця, колишнього тренера СДЮШОР "Юність", Володимира Дробота. У своєму зверненні до комісії він вказав, що призначення Прокоповича на посаду директора спортшколи у 2018 році відбулось з порушенням чинного законодавства. Про це Володимир Дробот розповів у коментарі Суспільному.

Колишній тренер СДЮШОР "Юність" у Чернігові Володимир Дробот
Володимир Дробот. Суспільне Чернігів
"Знаючи його репутацію, ще як поліціянта, я обурився, і деякі тренери також. Підписали батьки учнів листа і ми звернулися до тодішнього начальника обласного управління освіти і науки Миколи Конопацького про незаконне призначення Прокоповича. Це порушення положення СДЮШОР, де чітко вказано, що на посаду директора може претендувати особа, що має фахову освіту. Конопацький відповів, що Прокопович закінчив академію МВС, де основним предметом є фізична культура. Ми звертались до міністерства, але всі листи направлялися на управління і нічого не відбувалося".

Володимир Дробот каже, коли змінився начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА, і ним став Юрій Музика, там провели перевірку та створили комісію. Як розповів Дробот, він отримав відповідь від Юрія Музики, який підтвердив те, що Геннадій Прокопович не відповідає кваліфікації директора школи.

"Але дотепер нічого не змінилося, він працює", — каже Дробот.

За його словами, також він незаконно призначав себе та інших працівників спортшколи на посади тренерів у групи, в яких не було дітей. Пояснює: у них є документальні підтвердження від батьків учнів спортшколи, які перебувають за кордоном.

"Ніхто з тренерів не бачив Прокоповича на заняттях. Але бюджетні кошти вони отримували. І це засвідчує комісія, яка була створена в обласній раді", — каже Дробот.

Також він стверджує, що Прокопович призначав премію брату його дружини Сергію Андреєву у розмірі 15 тисяч гривень з бюджетних коштів.

Роздруківка премії Сергію Андреєву в "Юності" у Чернігові
Роздруківка премії Сергію Андреєву. Іван Чаус

У коментарі Суспільному Геннадій Прокопович розповів, що його призначили на посаду директора СДЮШОР з футболу "Юність" наказом начальника управління освіти і науки Чернігівської ОДА на підставі рішення засідання атестаційної комісії (протокол від 14 лютого 2018 року).

Також він розповів, що має чотири вищих освіти, серед них: ступінь "Магістра" за кваліфікацією "Викладач історії, вчитель історії та правознавства старшої школи", ступінь "Магістр" за кваліфікацією "Магістр фізичної культури і спорту. Тренер-викладач. Викладач закладу вищої освіти".

Згідно з копією диплома, який надала постійна комісія облради, профільну освіту Геннадій Прокопович отримав у січні 2024 року.

Копія диплома "Магістра" Геннадія Прокоповича за освітньою програмою "Фізична культура і спорт"
Копія диплома "Магістра" Геннадія Прокоповича. Іван Чаус
"За фактом незаконного призначення Геннадія Прокоповича директором школи було відкрито кримінальне провадження за №12023270340002251 від 23.06.2023, яке постановою від 31.01.2024 закрито за відсутності складу кримінального правопорушення", — повідомив Прокопович.

Також за словами Прокоповича, заявник скарги Володимир Дробот — фігурант кримінального провадження №42018270000000062 від 21.03.2018 щодо незаконного заволодіння коштами платежу солідарності від трансферу Андрія Ярмоленка, які належать СДЮШОР з футболу "Юність".

"Він був включений до складу робочої групи, створеної рішенням постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму, що суперечить положенням постанови КМУ №420 від 28.04.2023, коли включено до складу робочої групи особу, яка має незаперечні обставини, що викликають чи можуть викликати сумнів у його неупередженості або об’єктивності. Рішення комісії про включення Дробота В.В. до складу робочої групи на даний час оскаржується у Чернігівському обласному адміністративному суді", — додав Прокопович.
Обґрунтування створення комунального підприємства обласної ради — стадіон "Юність" у Чернігові
Обґрунтування створення нового комунального підприємства обласної ради. Іван Чаус

За словами Івана Чауса, він направив депутатський лист до керівництва області з пропозицією створити комунальний заклад на базі СДЮШОР "Юність", без об’єднання з "Чернігівською обласною комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою", яка розташована поруч зі стадіоном "Юність". Це зекономить понад три мільйони бюджетних коштів на рік після реструктуризації штатного розпису спортшколи. Стадіон має розвиватися, зазначив Чаус.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок