Дмитро Брижинський пояснив, чому не підтримав збільшення розміру компенсації перевізникам у Чернігові

Дмитро Брижинський пояснив, чому не підтримав збільшення розміру компенсації перевізникам у Чернігові

Доповнено

Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський не підтримав пропозицію міськради збільшити щомісячну компенсацію перевізникам з шести до дев'яти мільйонів гривень. Це рішення він аргументує нібито збільшенням прибутку тих самих перевізників на 20% за рахунок зростання вартості проїзду у громадському транспорті, розраховуючись готівкою та банківською карткою.

Про це Брижинський розповів у відеозверненні у своєму Telegram-каналі.

"Для мене, як для начальника МВА, незрозуміле звернення секретаря міськради (Олександра Ломака, — ред.) з проханням збільшити розмір компенсації для окремих перевізників. До речі деякі з них є депутатами міськради з фракції "Рідний дім". Це збільшення мало б бути з шести до дев'яти мільйонів гривень на місяць. Звісно, я цього підтримувати не буду. Рівень компенсації має залишитись на тому рівні, як зазначено в міському бюджеті — шість мільйонів", — каже Брижинський.

Міське управління транспорту на своїй Facebook-сторінці зазначило, що диференційований тариф у громадському транспорті дозволив збільшити оборот до 15%, а не прибуток до 20%, як говорив Дмитро Брижинський.

Також за інформацією управління, до 30% пасажирів оплачують проїзд готівкою по 17 гривень, а понад 70 % сплачує за проїзд у безготівковій формі.

"Переважна більшість пасажирів сплачує за проїзд в автобусах 12 гривень, користуючись транспортною карткою. Тобто ту саму вартість, як і раніше".

Нагадаємо, що 30 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако заявив, що протягом 1-2 травня у Чернігові частина громадського транспорту може не виїхати на маршрути. Це він пов'язує з тим, що перевізникам не виплатили частину грошей за перевезення у березні.

З його слів, з 19 квітня нема оплати часткової компенсації за здійснені в березні громадські перевезення — дев'ять мільйонів гривень. Через це з чотирма перевізниками, які обслуговують міські маршрути Чернігова, не можуть розрахуватися за паливо, кредити та лізинг, а також виплатити заробітні плати водіям та іншим співробітникам.

Як йдеться у повідомленні Ломака, управління транспорту подало розрахунки ще 18 квітня, але станом на кінець робочого дня 30 квітня платіж досі блокується.

"Чому ж Брижинський блокує виплату коштів, на які справедливо претендують перевізники? Відповідь – земельні інтереси депутатів від партії «Слуга народу». Шляхом шантажу він вимагає від структурних підрозділів міської ради: управління земельних ресурсів та Центру надання адміністративних послуг видати дозволи на земельні ділянки та зареєструвати угоди згідно з розпорядженням, яке одноосібно видав сам Брижинський", — пише Олександр Ломако.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок