"Одна купюра була в крові": у суді Чернігова слухали голосові повідомлення та свідків у потрійному вбивстві киян

"Одна купюра була в крові": у суді Чернігова слухали голосові повідомлення та свідків у потрійному вбивстві киян

Голосові повідомлення, якими обмінювалися обвинувачені у потрійному вбивстві, слухали 22 квітня у Деснянському районному суді Чернігова. Там триває розгляд справи про вбивство родини Череванів із Києва, яке сталося у травні 2023 року неподалік Мени. Крім розгляду доказів, на цьому засіданні опитували двох свідків.

Обвинувачені спілкувалися голосовими повідомленнями 15 травня 2023 року. За день до цього у лісопосадці біля села Садове, що неподалік Мени, знайшли тіла родини Череванів із Києва. У телефоні обвинуваченої правоохоронці згодом знайдуть фото та відео з того дня. На одному з фото – машина, яку дівчина взяла у батьків та на яку повісили "чорні" номери. Також вона знімала себе та спільника в самому авто.

Миколу та Вікторію Череванів разом із сином у день смерті бачила працівниця заправки, що на в’їзді до Мени з боку Чернігова. Як згодом з'ясувалося, вони їхали на зустріч, щоб подивитися машину. Микола займався покупкою та продажем авто. На суді свідок згадує: їхня "Мазда" з’явилася біля АЗС вдень.

"Чоловік запитав у мене ключа від вбиральні, а жінка з дитинкою пішли туди. Я сказала, що у нас вона не закрита, проходьте, будь ласка, і все".
У суді Чернігова слухали голосові повідомлення та свідків у потрійному вбивстві киян
Свідок Олена Бакута. Суспільне Чернігів

Також жінка згадала, що за деякий час до "Мазди" з боку Мени під’їхала машина білого кольору. Каже: десь після третьої дня вона побачила вдалині за заправкою дим.

"В бік Данилівки, Чапаєвки, полем, за АЗС. Чорного кольору дим. Я ще запитала в оператора: «Може, чи солому палять, чи щось таке»".

Ввечері того ж дня один з обвинувачених – офіцер Головного управління розвідки, якого називають організатором злочину – купив BMW. Перед цим, за матеріалами слідства, він забрав у вбитого Миколи Череваня шість тисяч доларів.

До суду прийшов власник цього авто. Він каже: вперше покупець із ним зв’язався 11 травня. Він разом із другим обвинуваченим приїхав до Чернігова, щоб подивитися машину.

"Подивились машину, сказали, що грошей зараз немає. Вони подумають, їм машина сподобалась", — каже свідок Єгор Лукін.
У суді Чернігова слухали голосові повідомлення та свідків у потрійному вбивстві киян
Свідок Єгор Лукін. Суспільне Чернігів

Наступна зустріч з продавцем авто відбулася 13 травня.

"Я був на роботі. Друга попросив, щоб він поїхав показав їм машину та домовилися щодо ціни. Він сказав, що все подобається, буде забирати, але грошей немає. Гроші будуть за пару днів".

Уже 14 травня, в день убивства, обвинувачуваний сказав, що готовий купити BMW. Попросив продавця пригнати авто до Сосниці. У центрі селища він зустрів його разом зі спільницею, каже Лукін.

"Віддав гроші, ми сіли в машину перераховувати гроші. – Яка сума? – 5300 на той момент вже була. – Пригадуєте номінал купюр? – 100 доларів там було. Половина нових, половина старих. – Тобто всі купюри були номіналом 100 доларів? – Так. Перераховували кошти, переглядали купюри. Одна купюра була в крові. Ми попросили поміняти".

У суді Чернігова слухали голосові повідомлення та свідків у потрійному вбивстві киян
Підозрювані. Суспільне Чернігів

Свідок говорить: покупець показав, що у нього на руці кров. Пояснив це тим, що у нього така робота. Також розповів продавцю, чому вирішив купити у нього машину.

"Бо він розбив службовий транспорт, теж BMW".

Після того, як трійцю затримали, BMW забрали на штрафмайданчик. Власник повернув машину назад через суд, а отримані за авто кошти віддав правоохоронцям як доказ.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок