Падіння уламків російської ракети в мікрорайоні Бобровиця у Чернігові завдали збитків довкіллю на понад 40 млн грн

Падіння уламків російської ракети в мікрорайоні Бобровиця у Чернігові завдали збитків довкіллю на понад 40 млн грн

Падіння уламків російської ракети в мікрорайоні Бобровиця у Чернігові завдали збитків довкіллю на понад 40 млн грн
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Падіння уламків російської ракети в мікрорайоні Бобровиця у Чернігові 13 січня 2024 року завдали збитків довкіллю на понад 40 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Чернігівській області на своїй Facebook-сторінці.

Звернення щодо влучання уламків російської ракети 13 січня 2024 року надійшло до Державної екологічної інспекції за допомогою електронного сервісу "ЕкоЗагроза". Внаслідок цієї ракетної атаки пошкоджень зазнали кілька приватних будинків та нежитлових споруд, а одна будівля була практично зруйнована.

Під час обстеження місця події працівники екологічної інспекції встановили, що обстріл призвів до засмічення земельних ділянок різноманітними відходами.

"Крім того, з метою встановлення факту забруднення земель хімічними речовинами на обстежених земельних ділянках екоінспекція провела відбір проб ґрунтів на дослідження та встановили, що землі зазнали негативних кількісних та якісних змін. За діючими методиками здійснили розрахунки розмірів шкоди завданої землі та ґрунтам внаслідок збройної агресії та бойових дій під час воєнного стану", — йдеться у повідомленні.

Розмір цих збитків становить 40 825 956 мільйонів гривень.

Також, станом на 27 лютого 2024 року, через вторгнення Росії в Україну, довкіллю Чернігівщини завдали збитків на загальну суму 23 416 888 гривень, з них:

  • розмір шкоди з засмічення земельних ділянок та забрудненню ґрунтів – 15 371 745 000 гривень (з них по забрудненню ґрунтів – 24 885 000 гривень);
  • по забрудненню атмосферного повітря неорганізованими викидами забруднюючих речовин – 5 623 298 гривень;
  • збитки, завдані водним ресурсам – 2 421 845 гривень.

За фактом ракетного обстрілу цивільної інфраструктури міста Чернігова працівники екоінспекції склали відповідні матеріали, які в майбутньому планують використати як доказову базу завданої шкоди та збитків довкіллю України внаслідок збройної агресії Росії.

Нагадаємо, зранку 13 січня на Чернігівщині під час повітряної тривоги спрацювали сили ППО, уламки збитих повітряних цілей впали у приватному секторі міста. За підрахунками було пошкоджено 15 будинків приватного сектору, багатоквартирний будинок та три магазини (один з них непрацюючий).

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок