Мільярдні збитки чи "фільчина грамота": що показав фінансовий аудит Чернігова

Мільярдні збитки чи "фільчина грамота": що показав фінансовий аудит Чернігова

Мільярдні збитки чи "фільчина грамота": що показав фінансовий аудит Чернігова
. ФОТО: Колаж Суспільне Чернігів

Збитки на 2,3 мільярда гривень, 14 кримінальних проваджень і пропозиції зробити висновки щодо відповідності керівниками займаних посад. Такий результат фінансового аудиту Чернігівської міської громади 6 лютого оприлюднила Державна аудиторська служба України на своєму сайті. Цей аудит виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако назвав "фільчиною грамотою", коментуючи його результати на загальноміській нараді 13 лютого. Які порушення інкримінують посадовцям Чернігівської міськради та що на це відповідають чиновники – читайте далі у матеріалі.

Що треба знати про аудит

У публікації на сайті Державної аудиторської служби України вказувалися лише суми втрат, недоліків та порушень, які були виявлені в ході аудиту, і кількість виявлених фактів порушень кримінального кодексу. Суспільне звернулося до служби з запитом про роз’яснення.

Пресслужба надала інформацію про результати цього аудиту на 20 сторінках.

Перевірку фінансів Чернігівської міської громади здійснювали фахівці управління Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області. Перевіряли діяльність за період з 1 квітня 2021 року по 30 червня 2023 року на 11 об'єктах. Аудит, ревізії та збір інформації тривали з вересня 2023 року по січень 2024 року.

"Діяльність Чернігівської міської ради неефективна для громади та нанесла шкоду місту на 2,3 млрд грн", – пишуть аудитори.

Та пояснюють: 2,3 мільярда гривень – це загальна сума встановлених за результатами проведеного аудиту порушень та недоліків. Ті ж порушення, які призвели до втрат (вони не входять в попередню суму) складають 52,5 мільйона гривень. Ці втрати встановили за результатами ревізій, проведених в ході аудиту другої міської лікарні (2,5 млн грн) та “АТП-2528” (50 млн грн).

Загалом, перевіривши виконавчий комітет міськради, другу міську лікарню та КП "АТП-2528" знайшли порушень на 5,4 млн грн, 4,2 млн грн та понад 60 млн грн відповідно.

А от перевірити КП “Чернігівводоканал”, управління капітального будівництва та управління житлово-комунального господарства не вдалося через перешкоджання, про які заявили в Держаудитслужбі. За цими фактами правоохоронці відкрили 12 кримінальних проваджень.

Також державні аудитори повідомляють, що виявили:

 • схему розкрадання земель,
 • забудови на території природно-заповідного фонду,
 • договори з громадянами РФ,
 • незареєстровані земельні ділянки,
 • занепадаючі нежитлові приміщення вартістю понад 30 мільйонів гривень,
 • факти порушення законодавства посадовими особами міськради,
 • неефективне використання грошей громади у сфері громадського транспорту.

Загалом в ході контрольних заходів аудитори встановили 19 фактів порушення посадовими особами кримінального кодексу України, за цими фактами зареєстрували 14 кримінальних проваджень. З них 12 за перешкоджання проведенню перевірок. Ще по двох провадженнях, які відкриті 17 та 23 січня 2024 року, інформація не підлягає розголошенню.

Детальніше про те, що виявили під час аудиту, читайте далі.

Розкрадання земель у Чернігові

За даними Держаудитслужби, під час контрольних заходів у Чернігові виявили схему розкрадання земель, орієнтовна вартість яких становить 720 мільйонів гривень.

Міська рада виділяла земельні ділянки під будівництво багатоквартирних житлових будинків та об'єктів комерційного призначення комунальному підприємству "Чернігівбудінвест" та управлінню капітального будівництва міськради. Виділяла з подальшою передачею їм прав на постійне користування. Далі КП "Чернігівбудінвест" та управління комунального будівництва, вже як замовники будівництва, укладали договори з іншими підрядними організаціями. І в цих договорах передбачалось: що, після введення об'єктів в експлуатацію, всі права на них набуває саме забудовник, а не комунальне підприємство, управління чи громада, якій належить земельна ділянка.

Таким чином Чернігівська міська рада передала під забудову стороннім юридичним та фізичним особам 79 земельних ділянок комунальної власності загальною площею 55,8 гектара.

Через це на сьогодні Чернігів втратив можливість отримати додатковий дохід до бюджету у розмірі 12,8 мільйона гривень.

Забудови на територіях природно-заповідного фонду

На території трьох об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) в Чернігові, міська рада допустила вирубку дерев, зняття родючого шару грунту та забудову. Це, як житлова, так і комерційна забудова, здійснена, як юридичними, так і фізичними особами.

За висновками проведеного аудиту, це сталося через те, що виконавчі органи Чернігівської міськради:

 • не забезпечили дієвого контролю за охороною та збереженням території об'єктів ПЗФ;
 • зволікали з оформленням проєктів землеустрою, організацією й встановленням меж територій ПЗФ з їх подальшим затвердженням та реєстрацією в Державному земельному кадастрі;
 • не встановили обмежень на використання земель по трьох об'єктах ПЗФ.

Мова йде про території:

 1. Гідрологічної пам'ятки природи місцевого значення "Озеро Глушець";
 2. Заповідного урочища місцевого значення "Святе";
 3. Парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення "Міський сад".

Як наслідок, за висновками фахівців Держаудитслужби, створено ризики незаконного відчуження територій та можливої втрати громадою земельних ділянок ПЗФ на загальну суму 806,6 мільйона гривень.

"Нарахували, що можемо втратити 807 млн від зелених зон: Ялівщини (580 млн) збитків, "Глушець", Урочище "Святе", міського парку. Немає землі – нема збитків, виходить так? Пропонуєте продати?", – прокоментував цей пункт аудиту в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
Мільярдні збитки чи “фільчина грамота”: що показав фінансовий аудит Чернігова
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

Договори з громадянами РФ

Також в ході аудиту встановили, що Чернігівська міська рада укладала договори оренди на земельні ділянки з довіреними особами громадян Російської Федерації.

Один з таких договорів (а саме: на ділянку для експлуатації приміщення магазину) був укладений у вересні 2022 року, тобто вже після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Матеріали по цьому факту передали до Чернігівської обласної прокуратури.

Незареєстровані земельні ділянки

Також аудит виявив земельні ділянки, на які не вжито заходів з реєстрації прав власності. І це може призвести до втрати громадою ресурсів вартістю 75 мільйонів гривень.

Мільярдні збитки чи “фільчина грамота”: що показав фінансовий аудит Чернігова
Земельна ділянка, на яку не вжито заходів з реєстрації прав власності. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Земельна ділянка, на яку не вжито заходів з реєстрації прав власності
Земельна ділянка, на яку не вжито заходів з реєстрації прав власності. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Занепадаючі нежитлові приміщення на понад 30 мільйонів гривень

У власності громади перебувають нежитлові приміщення вартістю 30,2 млн гривень, які в аварійному та незадовільному стані та не можуть використовуватися у господарській діяльності. Це може призвести до їх втрати у разі не проведення ремонтно-будівельних робіт, йдеться в аудиті.

Водопровідна насосна станція "Десна", яка перебуває у комунальній власності громади м. Чернігова та закріплена за КП "Чернігівводоканал" на праві господарського відання
Водопровідна насосна станція "Десна", вигляд зовні. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Водопровідна насосна станція "Десна", яка перебуває у комунальній власності громади м. Чернігова та закріплена за КП "Чернігівводоканал" на праві господарського відання
Водопровідна насосна станція "Десна", вигляд зсередини. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Будівля школи на вул. Музичній, 9, яка перебуває в аварійному стані
Будівля школи на вул. Музичній, 9, яка перебуває в аварійному стані. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Будівля школи на вул. Олександра Мацієвського, 33, яка перебуває в аварійному стані
Будівля школи на вул. Олександра Мацієвського, 33, яка перебуває в аварійному стані. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Будівля пам’ятки архітектури ХVІІ століття – колишня "Поштова станція губернського казначейства", яка перебуває в незадовільному стані
Будівля пам’ятки архітектури ХVІІ століття – колишня "Поштова станція губернського казначейства", яка перебуває в незадовільному стані. ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Разом з тим, на ці об'єкти виготовлялась проєктно-кошторисна документація, яка не була своєчасно використана, потім неодноразово коригувалася, на це витрачалися гроші, що призвело до непродуктивних витрат бюджетних грошей на суму 8,2 млн грн.

Два факти порушення законодавства посадовими особами міськради

За даними Держаудитслужби, в ході аудиту зафіксували два факти порушення законодавства виконуючим обов‘язки міського голови Чернігова Олександром Ломаком та іншими посадовими особами міськради.

Так, при проведенні ревізії встановили, що у червні 2022 року Олександр Ломако перебував у закордонному відрядженні протягом 13 календарних днів. Йому відшкодували за це з бюджету 55 200 гривень. Але на запити про надання первинних документів, фахівці Держаудиту інформацію не отримали. Через це відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 351 КК України (Невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації).

Другий факт зловживання службовим становищем, який виявили під час аудиту, − це рішення Чернігівської міської ради від 30 березня 2023, що стосувалося внесення змін і доповнень до бюджету міста. "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30.11.2022 № 24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями.

Це рішення підписав за результатами голосування депутатів Чернігівської міської ради секретар (в.о. міського гололови, – ред.) міської ради Олександр Ломако.

Відповідно ж до закону України "Про правовий режим воєнного стану", повноваження щодо затвердження змін до місцевого бюджету належить військовій адміністрації.

"Таким чином, в діях посадових осіб Чернігівської міської ради містяться ознаки злочинів передбачених статтею 364 Кримінального кодексу України "Зловживання службовим становищем" та інших статей Кримінального кодексу України", − зазначають в Держаудитслужбі.

Неефективне використання грошей у сфері громадського транспорту

В ході аудиту також досліджували, як виконується "Програма розвитку громадського транспорту Чернігова на 2022-2024 роки.

Встановили, що, визначена цією програмою, мета не виконується, а саме:

 • не створюються об'єктивно-рівноцінні умови для всіх учасників на ринку пасажироперевезень,
 • використовуються перевізниками неліцензійні транспортні засоби на маршрутах загального користування м. Чернігова,
 • відсутній розвиток й модернізація транспорту міської громади.

Все це містить ознаки неефективного використання коштів громади на загальну суму 14,2 млн грн.

“Програма трансформації громадського транспорту (на дорогах нові машини, середньої та великої місткості, з чітким графіком руху), на думку аудиторів, неефективна, отже – збиткова. Те, що ми зараз регулюємо роботу всіх перевізників і вони працюють на наших умовах, очевидно, "програє" хаотичним послугам, які надавалися консервними банками, до війни”, – прокоментував Олександр Ломако.

За перешкоджання перевіркам відкрили 12 кримінальних проваджень

Аудиторам, через те, що їм не надавали відповідної інформації та перешкоджали їх діяльності і чинили на них тиск, не вдалося перевірити використання понад мільярда гривень.

Це загальна сума грошей, якими розпоряджалися комунальне підприємство "Чернігівводоканал", управління капітального будівництва та управління житлово-комунального господарства міськради.

Зокрема, аудитори не змогли перевірити такі гроші:

 • використані 148,1 млн гривень з 150 млн грн, які КП "Чернігівводоканал" отримало з резервного фонду державного бюджету на реконструкцію водопровідної насосної станції та реконструкцію трансформаторних підстанцій з метою ліквідації наслідків бойових дій та відновлення процесу надання послуг з централізованого водопостачання.
 • використані управлінням капітального будівництва 80,9 млн грн з місцевого бюджету на відновлення об’єктів інфраструктури та житлового фонду після закінчення активної фази бойових дій у Чернігові та при будівництві та облаштуванні захисних споруд, найпростіших укриттів у закладах дошкільної освіти та загальноосвітніх шкіл.
 • використані управлінням капітального будівництва 181,6 млн грн, які виділили за бюджетною програмою "Заходи та роботи з територіальної оборони" на облаштування блок-постів, спостережних пунктів, захисних споруд та вогневих позицій, проведення ремонтів житлового фонду м. Чернігова, надання послуг з ліквідації сміттєзвалищ і вивезення сміття, прибирання прибудинкових територій та усунення аварій у житловому фонді, підготовка території кладовища "Ялівщина" та проведення поховань, послуг з обстеження багатоквартирних житлових будинків міста та удосконалення мережі найпростіших укриттів Чернігова.

Загалом до правоохоронних органів направили 17 повідомлень про факти перешкоджання в роботі органу державного фінансового контролю.

Наразі відкрили 12 кримінальних провадження за частиною 1 статті 351 КК України.

Факти перешкоджання фіксувались і при проведенні зустрічних звірок у підрядних організаціях: Корпорація "УКРТРАНСБУД", ТОВ "УТБ-ІНЖИНІРИНГ" та ТОВ "ШБУ-14".

Під час слідчих дій правоохоронці вилучали печатки різноманітних компаній з ознаками фіктивності, які були знайдені в офісі ТОВ "УТБ-ІНЖИНІРИНГ" та вилучили "чорну бухгалтерію" з інформацією про прізвища керівництва міськради, кому і скільки передавалося готівкових коштів і за які послуги.

Слід зазначити, що в грудні 2023 року працівниками Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області для дослідження вищезазначених питань розпочаті повторні ревізії управління капітального будівництва, управління житлово-комунального господарства та комунального підприємства "Чернігівводоканал".

Результати цих ревізій будуть висвітлені після їх проведення, кажуть аудитори.

Виконавчий комітет міськради – порушень на 5,4 млн грн

За результатами ревізії виконкому Чернігівської міської ради встановили порушень на загальну суму 5,4 млн гривень:

 • порушення при виконанні договірних відносин з юридичними та фізичним особами через завищення вартості послуг на 400 тис грн;
 • зайва виплата заробітної плати та відшкодувань за відрядження працівникам виконавчого комітету на загальну суму 300 тис грн;
 • протиправні дії посадових осіб виконавчого комітету призвели до незаконної передачі майна вартістю 200 тис грн.

Разом з тим, в ході проведення звірки у військовій частині А7047 виявили закупівлю берців для бійців територіальної оборони без сертифікатів якості та висновків санітарно-епідеміологічної експертизи. Це призвело до неефективних витрат виконкому при придбанні товарів на суму 4,3 млн гривень.

Друга міська лікарня – порушень на 4,2 млн грн

В ході проведення ревізії Чернігівської міської лікарні № 2 встановили порушень на загальну суму 4,2 млн грн, з них 2,5 млн гривень – ті, що призвели до втрат.

Це такі порушення:

 • У 2021 році лікарня за рахунок грошей бюджету міської громади оплатила за електроенергію постачальнику за ціною, яка перевищувала ті, що передбачені тендерними документами, на суму 1,7 млн гривень.
 • неефективне витрачання грошей при придбанні медичного обладнання та виробів медичного призначення для боротьби з COVID-19. Ці закупівлі провели через посередників за завищеними цінами, загалом призвело до неефективного витрачання 1,6 млн гривень.
 • завищення посадових окладів, внаслідок чого зайво виплачені пів мільйона гривень зарплати.
 • завищення обсягів ремонтно-будівельних робіт, сплати ЄСВ за більшими ставками, понаднормове списання пального та їжі на загальну суму 200 тисяч гривень.
Мільярдні збитки чи “фільчина грамота”: що показав фінансовий аудит Чернігова
Друга міська лікарня Чернігова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Крім того, ревізією встановлено, що управлінням охорони здоров’я витратило понад 4,4 млн бюджетних гривень всупереч напрямам, визначеним Програмою "Здоров’я чернігівців" на 2018-2021 роки.

За матеріалами ревізії Чернігівська окружна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження.

"Не можна було купувати жодного медичного обладнання для міських лікарень (всі витрати за ці два роки зафіксовані в звіті як «збитки»)", – прокоментував Олександр Ломако.

"АТП-2528" порушень на понад 60 млн грн

Під час ревізії Комунального підприємства "АТП-2528" Чернігівської міської ради встановили фінансових порушень на суму більше ніж 60 млн грн, з них майже 50 млн грн – ті, що призвели до втрат.

Це такі порушення:

 • КП "АТП-2528" перерахувало гроші на рахунки двох сторонніх фізичних осіб-підприємців за послуги спеціальної техніки з ущільнення міського полігону, які фактично не надавались. Це призвело до 13 мільйонів гривень збитків. І, як наслідок, безпідставно списали паливо на "роботу" такої техніки вартістю майже на 4,6 млн гривень.
Територія полігону твердих побутових відходів, на яке здійснює вивіз сміття КП "АТП-2528"
Територія полігону твердих побутових відходів, на яке здійснює вивіз сміття КП "АТП-2528". ФОТО: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області
 • Підприємство витратило понад 6,7 мільйонів гривень з місцевого бюджету на ремонт дороги на вулиці Любецькій без розробки проєктно-кошторисної документації, яка підлягає обов’язковій експертизі.
 • аудитори встановили факти безпідставного нарахування та виплати винагороди за цивільно-правовими угодами, що укладалися із працівниками КП "АТП-2528" без документального підтвердження їх виконання на суму 1,4 млн гривень.
 • закупівля дизельного пального, бензину, скрапленого газу та солі за завищеними цінами на суму майже 6 млн гривень.
 • КП "АТП-2528" впродовж 2021-2023 років на замовлення управління ЖКГ Чернігівської міської ради, необґрунтовано надавало безоплатні послуги з технічного обслуговування полігону, на що витратили майже 16 млн гривень.
 • встановлені факти завищення вартості поточних ремонтних робіт та покриття витрат з ремонту орендованих приміщень на суму 1 млн гривень.
 • підприємство втратило майже 12 млн грн доходів через реалізацію послуг з утримання вулично-дорожньої мережі за ціною нижче собівартості.

Матеріали ревізії передали до управління СБУ в Чернігівській області.

До проведення аудиту також були підозри, кримінальні провадження та про протоколи про корупційні діяння

Окрім того, що виявили безпосередньо під час проведення фінансового аудиту Чернігівської міської громади (з вересня по січень), державні аудитори зазначають про те, що протягом 2021-2023 років вони також передавали матеріали до правоохоронних органів, які виявляли під час контролю за діяльністю Чернігівської міської ради та її комунальних підприємств.

За цими матеріалами правоохоронні органи склали 22 протоколи про вчинення корупційного діяння, зареєстрували 24 кримінальні провадження, трьом посадовцям повідомили про підозру.

Мова йде про Павла Вовка, Руслана Волока та Віктора Геращенка.

 • У 2022 році директору КП “АТП-2528” Руслану Волоку повідомили про підозру за фактом придбання паливно-мастильних матеріалів за завищеними цінами.
 • У 2023 році за результатами проведеної у 2021 році ревізії повідомили про підозру заступнику директора КП "Чернігівводоканал" Павлу Вовку за фактом погодження додаткової угоди до договору при купівлі технічного обладнання іноземного виробництва.
 • Заступнику міського голови Віктору Геращенку вручили підозру за фактом закупівлі трансформатора для Чернігівської ТЕЦ за завищеною ціною.
"Відновлювати (не можна було – ред.) розбитий армією РФ трансформатор на ТЕЦ. Виходить, можна було містян залишати без світла і тепла", – прокоментував Олександр Ломако.

Щодо згаданих 24 кримінальних проваджень, то три з них – порушені правоохоронними органами за результатами проведених у 2021 році ревізій КП "Чернігівводоканал", виконавчого комітету Чернігівської міської ради та аудиту Чернігівської міської ради.

До слова, матеріали ревізій управління капітального будівництва та управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, що були проведені у 2021 році, долучені до кримінальних проваджень.

Також у 2024 році розпочаті кримінальні провадження за результатами:

 • аудиту КП "Паркування та ринок",
 • державного фінансового аудиту виконання бюджетних програм Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради,
 • ревізії Управління освіти Чернігівської міської ради.

А матеріали ревізії та державного фінансового аудиту КП "Зеленбуд" долучені до кримінального провадження.

Протоколи ж про вчинення корупційного діяння були складені стосовно в.о. начальника КП "Чернігівське тролейбусне управління" Руслана Ємця щодо безпідставного нарахування премій.

Як результати аудиту прокоментував Ломако

Як зазначають аудитори, про результати аудиту вони поінформували Чернігівську міську раду і міську військову адміністрацію та запропонували розглянути результати аудиту на сесії.

Також аудитори рекомендували керівникам комунальних підприємств відзвітуватись і зробити висновки щодо відповідності керівниками займаних посад.

Коментуючи пропозиції аудиторів, Олександр Ломако закцентував увагу на інших пунктах, яких в інформації, наданій Суспільному пресслужбою управління Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області, немає.

“Розпродати землі під зеленими насадженнями і підвищити податки для бізнесу. «Феєричні» пропозиції в звіті Держаудиту. Ще одна невдала спроба дискредитувати роботу місцевої влади, дезінформувати суспільство і вислужитися перед замовниками з центру”, – сказав Олександр Ломако.
Мільярдні збитки чи “фільчина грамота”: що показав фінансовий аудит Чернігова
Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

За його словами, на думку аудиторів, 170 млн бюджет міста втратив, бо підприємцям не підвищили під час війни плату за землю. Пропонують збільшити її на 6%.

“Гарна пропозиція, нічого не скажеш. Давайте підприємців, які залишилися після бойових дій відновлювати тут свій бізнес і працювати, обкладемо додатковим податковим навантаженням, щоб у них не залишилося сумнівів при прийнятті рішення виїхати звідси. Ми на це не підемо, бо розуміємо, в яких складних умовах зараз працює місцевий бізнес. А ось аудитори пропонують збільшити податки під час війни”, – прокоментував Ломако.

Також він додав, що аудитори порахували як втрачені вигоди пільги на землю комунальним підприємствам (25 млн), органам державної влади (15 млн), військовим частинами (4 млн). А також до цих збитків додали гроші, які чернігівцям нараховують як субсидію на оплату оренди власних земельних ділянок приватного сектору.

“Податкова виставила чернігівським підприємцям рахунки податкової заборгованості на суму 183 млн. Аудитори зарахували їх як наші персональні збитки. Вдумайтеся: податкова (орган державної влади) виставляє рахунки, які з різних причин не сплачені, а збитки аудит нараховує Чернігівській міській раді”, – зазначив Ломако.

Так само, за його словами, до розділу "збитки" занесли 26 млн, які місто витратило на облаштування спостережних пунктів навколо Чернігова, що напряму відноситься до обороноздатності. Як збитки також вказані гроші, що місто витратило в 2021 році на встановлення дитячих та спортивних майданчиків на підставі того, що там не наклеєні інвентаризаційні номерки.

Землі пропонують продати, податки підвищити, спостережні пункти розібрати, медичне обладнання не купувати. Замовники цього "звіту" зрозумілі, мета їхня також. Тільки питання, в чиїх інтересах це робиться? Точно не в інтересах громади Чернігова та держави Україна. Нагадаю вам, як кілька місяців тому ці ж аудитори заблокували своєю перевіркою роботу єдиного в країні виробника високоточної зброї. А тепер, виходить, роблять спроби паралізувати ціле прикордонне місто? Так що це може бути, як не підігравання ворогу?”, – сказав Ломако.

Як відреагував на результати аудиту Брижинський

Крім того, аудитори рекомендували начальнику Чернігівської міської військової адміністрації ініціювати розгляд питання щодо зміни персонального складу її виконавчого комітету.

Мільярдні збитки чи “фільчина грамота”: що показав фінансовий аудит Чернігова
Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, у відповідь на це, начальник МВА Дмитро Брижинський вимагає від Олександра Ломака відсторонити від роботи начальників кількох управлінь Чернігівської міської ради.

А саме:

 • начальника управління ЖКГ Ярослава Куца,
 • начальника управління земельних ресурсів Василя Дмитренка,
 • начальника управління освіти Василя Білогуру,
 • начальника управління капітального будівництва Вячеслава Почепа (30 листопада 2023 року його відсторонив від посади Ломако після затримання на хабарі, — ред.).

Також, окрім відсторонення начальників управлінь Чернігівської міськради, Брижинський вимагає:

 • розглянути аудиторський звіт на засіданні виконавчого комітету,
 • розробити і затвердити дієві заходи щодо усунення недоліків, виявлених аудиторським дослідженням,
 • провести службове розслідування за фактами порушень недоліків, відображених в аудиторському звіті.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок