Ведуть будівельні роботи та плетуть сітки: на Чернігівщині до "Армії відновлення" долучилися понад 9 тисяч безробітних

Ведуть будівельні роботи та плетуть сітки: на Чернігівщині до "Армії відновлення" долучилися понад 9 тисяч безробітних

Майже 9 200 безробітних на Чернігівщині долучилися до "Армії відновлення" з середини жовтня 2022-го, з них 400 з початку 2024 року. Вони розбирають завали, ведуть будівельні роботи, плетуть маскувальні сітки та готують сухпайки військовим.

Про це Суспільному повідомили в обласному центрі зайнятості. За свою роботу люди отримують гроші — до 10 тисяч 650 гривень на місяць.

В цьому домі в мікрорайоні Зарічне у Чернігові живе пенсіонер Володимир Ведмідь.

Армія відновлення
Будинок Володимира Ведмідь. ФОТО: Суспільне Чернігів

4 березня 2022 року під час боїв за Чернігів в його помешкання прилетів снаряд. В будинку чоловік жив зі своєю родиною. Каже, їх врятував підвал.

"Коли 4 березня у пів восьмого вечора прилетів «Град» зі сторони Михайло-Коцюбинського, ми в шістьох сиділи у котельні. А я трохи глуховатий, зятя питаю: «Щось є?», він каже є, щось прилетіло. Вийшли, а вже дах, півник червоний гуляє", розповідає Володимир Ведмідь.
Армія відновлення
Володимир Ведмідь. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зараз Володимир з дружиною живуть у гуртожитку, а діти винаймають квартиру у Чернігові. Допомагають сім’ї з відбудовою волонтери громадської організації "Бо можемо", які співпрацюють з обласним центром зайнятості за програмою “Армія відновлення”. Тут на внутрішніх роботах у будинку працюють четверо безробітних.

Армія відновлення
Відновлення будинку учасниками "Армії відновлення". ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми тут працюємо від біржі, допомагаємо людям відновлювати. Горя наробили багато, тому ми допомагаємо. А взагалі працювала комірником на автошинах. Так сталося, що наш склад закрили, бо нам поставляли колеса країна агресор Білорусь, тому залишились безробітні. Тепер, як кажуть людям допомагаємо, і собі підробляємо ж", — розповіла учасниця "Армії відновлення" Надія Стадник.
Армія відновлення
Надія Стадник. ФОТО: Суспільне Чернігів

Надія Стадник каже, працюють по вісім годин на день. Субота та неділя в них вихідні. За свою роботу отримують гроші.

"Фінансування таких робіт здійснюється за рахунок коштів фонду загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття. На даний час мінімальна заробітна плата складає 7 тисяч 700 гривень відповідно оплата суспільно корисних робіт може здійснюватись у розмірі до 10 тисяч 650 гривень. Фінансування за рахунок фонду за 2023 рік склало 41,6 мільйона гривень. На 2024 рік прогнозуються видатки 60 мільйонів", — розповіла директорка обласного центру зайнятості Людмила Ключник.
Армія відновлення
Людмила Ключник. ФОТО: Суспільне Чернігів

Окрім будівельних робіт безробітних направляють плести маскувальні сітки, готувати їжу військовим, будувати фортифікаційні споруди, укриття та виконувати інші соціально корисні роботи. Люди, що долучились до "Армії відновлення" не втрачають статус безробітних, пояснюють в обласному центрі зайнятості.

"Якщо людина стала на облік, виплати здійснюються наразі 90 днів. Якщо вона, наприклад, теоретично беремо, через 30 днів прийняла для себе рішення приймати участь у суспільно корисних роботах, то вона укладає строковий договір, виплати по безробіттю на даний час припиняються, на період виконання цих робіт, їй йде оплата з суспільно корисні роботи. Якщо людина попрацювала місяці і ій не сподобалась робота, вона хоче далі перебувати в статусі безробітної, то залишок до 90 днів починаються знову виплати", — каже Людмила Ключник.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок