Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією. РЕПОРТАЖ

Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією. РЕПОРТАЖ

Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією. РЕПОРТАЖ
. Суспільне: Чернігів

Півсотні людей зібрались під Новгород-Сіверським райвідділом поліції. Звинувачували поліцейських в бездіяльності та перевищенні службових повноважень. Мітингуючих три групи – кожна зі своїми вимогами.

Серед них місцевий підприємець Олександр Галенко. Після інциденту між ним та поліцейськими, що відбувся в ніч на 4 вересня, – трьох керівників райвідділу вже звільнили. Олександр каже, цього замало.

Олександр Галенко попереду другий зліва
Олександр Галенко попереду другий зліва. Суспільне: Чернігів
«Ті працівники, які били нас, витягували на вулицю, вони як працювали так і працюють. І не були ніяк за це покарані.»

Нагадаємо, 4 вересня під Новгород-Сіверським райвідділом поліції також мітингували. Олександр Галенко та ще двоє його знайомих заявляли, - їх побили місцеві поліцейські. У тому інциденті брали участь начальник місцевого райвідділу поліції Андрій Петренко та його заступник Віталій Сузік.

Зі слів Галенка, після «спільного застілля» поліцейські почали вимагати з нього гроші — 280 тисяч гривень, коли той відмовився, викликали наряд - кілька машин поліції з місцевого райвідділу.

Для з'ясування обставин на місце приїхав начальник поліції області Володимир Нідзельський та правоохоронці з Чернігова. Згодом начальник райвідділу поліції та його заступник написали рапорти на звільнення.

Відповідальність понесли не всі правоохоронці.

Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією.
Жителі Новгород-Сіверщини мітингували під поліцією. Суспільне: Чернігів

Окрім Олександра та його знайомих, під райвідділ прийшли родичі жителя села Шептаки Валерія Полюшко. За їх словами, Валерія місяць тому затримали за підозрою у пограбуванні – зробили це без оформлення будь-яких документів. Забрали прямо з пасовиська в поліцію і там незаконно протримали півтори доби.

Родичі Валерія Полюшко
Родичі Валерія Полюшко. Суспільне: Чернігів
«В Шептаках відбулось пограбування і розбій. І, начебто, потерпілий сказав, грабіжник схожий на мого дядька. Приїхали, він пас корів, забрали.»

Третя група під райвідділом — місцеві мисливці. Їх представник Михайло Ворошуло каже, одне з приватних підприємств незаконно орендувало півтори тисячі гектарів мисливських угідь, і не дозволяє там полювати. Поліція ж місяць не реагує на заяви.

Новгород-Сіверські мисливці
Новгород-Сіверські мисливці. Суспільне: Чернігів
«Були подані документи. Як ми розуміємо зі слів наших адвокатів, відділ Нацполіції намагається всі ці документи "пригальмувати".»

Вимоги учасники мітингу озвучили новому керівнику Новгород-Сіверського райвідділку поліції Валерію Зощенку. Його призначили тиждень тому. До цього Зощенко був начальником Коропського райвідділу.

Жителям Шептаків, які звинувачують поліцейських у порушенні прав під час затримання їх родича, Зощенко запропонував написати офіційне звернення, яке він розгляне і візьме на особистий контроль.

Взяти справу під особистий контроль Валерій Зощенко також пообіцяв мисливцям. Сторони домовились зустрітись знову через десять днів.

Стосовно інциденту між поліцейськими і підприємцем Олександром Галенком, справу передали до Державного бюро розслідувань, нею займаються там, сказала речниця поліції області Юлія Ковтун.

Читайте також:

"Новий власник готелю «Слов’янський» у Новгороді-Сіверському розповів про свої плани"

На початок