"Ми були біля ґанку": що відомо про постраждалу від російського обстрілу сім'ю з 4-річною дитиною на Семенівщині

"Ми були біля ґанку": що відомо про постраждалу від російського обстрілу сім'ю з 4-річною дитиною на Семенівщині

"Ми були біля ґанку": що відомо про постраждалу від російського обстрілу сім'ю з 4-річною дитиною на Семенівщині
. ФОТО: Поліція Чернігівської області

Жінка, яка зазнала осколкових поранень внаслідок обстрілу росіянами села Олександрівка Семенівської громади на прикордонні Чернігівщини 2 грудня, наразі перебуває у реанімації Чернігівської обласної лікарні. Її 4-річний син, який був поряд з мамою в момент прильоту, фізичних травм не отримав.

Про це Суспільному розповів чоловік постраждалої Григорій Малоєд.

За словами Григорія, за день до обстрілу він приїхав до дружини та сина, які жили у тещі.

"До цього там таких обстрілів не було. Обстрілювали, але далеко. А цього разу вийшло інакше. Близько 12-ї години дня почався обстріл по колу. Почали обстрілювати по лісу. Але це було далекувато, дуже далекувато. Ми вийшли погуляти з дитиною", – каже Григорій.

За словами чоловіка, було до п'яти хвилин затишшя, а потім прилетіло на дорогу поряд з будинком.

"Ми якраз були біля ґанку. Її (дружину – ред.) зачепило уламками. Один з правого боку в верхню щелепу і вийшов через ніс, другий – потрапив у плече. Маминого чоловіка уламком в руку. Мене – дотично пройшло: там пластирем заклеїв та й усе. А їй дісталося найбільше".

Одразу після прильоту, коли Григорій перебинтовував дружину, каже, пощастило, що якраз тоді їхав їх знайомий з роботи, і побачив те, що сталося.

"Він швиденько давай нас машиною, і поїхали ми у бік Семенівки. Уже зателефонували у "Швидку" і вона їхала нам назустріч. Ми пересіли у "Швидку", доїхали до Семенівки, там нас прийняли лікарі, зробили знімок і відправили у Чернігів"

Зараз, каже Григорій, його пускають до дружини лише на п'ять хвилин, щоб не втомлювати.

"Говорить вона не може, дише через трубочку і так само харчується. Ми з сином у Чернігові. І будемо тут доти, поки маму не переведуть у терапію. Будемо дивитися по ситуації. Везти дитину назад бажання нема ніякого".

За словами медичного директора Чернігівської обласної лікарні Валерія Чобітька, стан постраждалої наразі стабільний.

"Ми були біля ганку": що відомо про постраждалу від російського обстрілу сім'ю з 4-річною дитиною на Семенівщині
Валерій Чобітько. ФОТО: Суспільне Чернігів (архів)
"Жінка знаходиться в інтенсивній терапії, тому що пошкодження і тулуба, і плечового поясу, і обличчя. Вона в притомному стані, але все ж таки – грубі ураження голови, особливо обличчя. Займаються щелепно-лицьові хірурги, надається допомога, реаніматологи – все в повному обсязі. Підтримуємо всі важливо життєві функції. На даний момент стан пацієнтки біль-менш стабільний", – говорить Валерій Чобітько.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок