У середмісті Чернігова ремонтують пошкоджені від ракетного удару 19 серпня будинки: відновлюють покрівлю та склять вікна. Основні роботи планують завершити до 15 жовтня. Такий термін встановили для підрядників, щоб в цих будинках вчасно розпочався опалювальний сезон.
Про це Суспільному розповів заступник начальника міського управління ЖКГ Євгеній Дейнеко. Будинків, в яких треба зробити ремонт, станом на 14 вересня, 82.
"Із загальної кількості, шість будинків потребують капітальних вкладень (ред. — капітального ремонту), всі інші будинки це ті, які відновлюються в рамках поточного ремонту. Першочерговим завданням є накрити покрівлі і вставити вікна, засклити, або замінити їх на металопластикові в залежності від їх пошкодження".
Будівельники знімають стару покрівлю однієї з багатоповерхівок на проспекті Миру у Чернігові.
Ось який вигляд мав будинок 19 серпня після ракетного удару росіян по центру міста.
Будинок на проспекті Миру був одним із найближчих до епіцентру вибуху. Тут частково демонтували шифер, замінили пошкоджені та прогнивші крокви, а також вкрили дах плівкою. За словами начальника будівельної дільниці фірми "МЖК — Сервіс" Віталія Лутченка, загальна площа покрівлі, яку треба замінити, понад 2 000 квадратних метрів. Нове покриття буде з металочерепиці.
"Частково змінюється мауерлат, міняються крокви, міняються підкоси, розтяжки. Де що є пошкоджене і прогнивше від того, що було затікання покрівлі довгий час, це все буде мінятися. Основні роботи з тим, щоб захистити будинок від протікання повинні і будуть завершені до опалювального сезону. Буде замінена вся покрівля", — говорить Лутченко.
Поточними ремонтами займаються управителі будинків. Капітальні роботи виконують чотири підрядники. Скільки грошей піде на це з бюджету міста, пояснює представниця міського управління ЖКГ Тетяна Корж.
"На реконструкцію дахів передбачено 21 мільйон 200 тисяч гривень. Сюди входить: технічне обстеження, проєктно-кошторисна документація та аварійно відновлювальні роботи. Щодо поточних ремонтів — то на них передбачено близько трьох мільйонів 700 тисяч гривень, це на закупівлю матеріалів, які необхідні для поточних робіт".
Також, зі слів Євгенія Дейнека, в будинках проводять гідравлічні випробування.
Як відновлюють будинки після удару — дивіться у сюжеті:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.